Իշխանությունները նախազգուշացրել են Ջենովայում աղետի զոհերի թվի զգալի աճի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի Լիգուրիայի մարզի ղեկավար Ջովանի Տոտին օգոստոսի 15-ին նախախազգուշացրել Է, որ Ջենովայում կամրջի մի մասի փլվելու հետեւանքով զոհվածների թիվը կարող Է զգալիորեն աճել, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մենք շարունակում ենք որոնողա-փրկարարական աշխատանքները կամրջի տակ: Մենք դեռեւս չենք հասել բոլոր գոտիներին: Աշխատում ենք գտնել բազմաթիվ անհայտ կորածների»,-ասել Է Տոտին իտալական հեռուստատեսության եթերում:
Նրա տեղեկատվությամբ, «տուժածների մեծամասնությունը, ինչպես հայտնում են բժիշկները, ապաքինվելու լավ շանսեր ունեն»:
Վերջին տվյալների համաձայն, Ջենովայում կամրջի 200-մետրանոց հատվածի փլվելու հետեւանքով զոհվել Է առնվազն 38 մարդ: Զոհվածների թվում կան երեխաներ: Նրանցից մեկն ութ տարեկան Է, մյուս երկուսը՝ 12 եւ 13 տարեկան: Նաեւ նշվում Է, որ զոհվածներից երեքը ֆրանսիացիներ են:
Ներկայում տուժածների թիվը հասնում Է 16-ի: Նրանցից 12-ը ծանր վիճակում են:
Կամրջի փլուզումը տեղի Է ունեցել օգոստոսի 14-ի ցերեկը: Շուրջ 440 բնակիչներ հարկադրված են եղել լքել իրենց տները, քանի որ կամրջի կոնստրուկցիաներն ընկել են դրանց վրա, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Власти предупредили о существенном росте числа жертв обрушения моста в Генуе
Губернатор итальянской области Лигурия Джованни Тоти предупредил в среду, что число жертв обрушения пролета моста в Генуе может ощутимо возрасти, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
"Мы продолжаем поисково-спасательные работы под мостом. Мы добрались еще не до всех зон. Работаем над тем, чтобы отыскать многочисленных пропавших без вести", - сказал Тоти в эфире итальянского телевидения.
По его информации, "большинство пострадавших, как сообщают врачи, имеют хорошие шансы на то, чтобы поправиться".
Согласно последним данным, при обрушении пролета моста в Генуе погибли по меньшей мере 38 человек. При этом некоторые СМИ называют чуть другую цифру - 38. Среди погибших - трое детей, одному из которых восемь лет, другим по 12 и 13 лет.
В настоящее время насчитывается 16 пострадавших, 12 из них находятся в тяжелом состоянии.
Обрушение 200-метрового пролета моста произошло во вторник днем. Около 440 человек вынуждены были покинуть свои дома, так как конструкция рухнула на них.