Վարչապետը Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության անդամների հետ քննարկել է տնտեսության զարգացմանն ուղղված հարցեր
Վարչապետը Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության անդամների հետ
քննարկել է տնտեսության զարգացմանն ուղղված հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության խորհրդի անդամներին՝ Գագիկ Մակարյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը նշել է, որ կարևորում է կառավարության և տարբեր ոլորտների շահերը ներկայացնող միությունների ու հասարակական կազմակերպությունների միջև երկխոսությունը և հավելել, որ այն հնարավորություն կտա պարբերաբար քննարկել առկա խնդիրներն ու լսել տեսակետներ՝ դրանց լուծման ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մեր երկրում բիզնես միջավայրի բարելավմանը, օտարերկրյա ներդրումների խթանմանը, օրենսդրական բարեփոխումների իրականացմանը, աշխատաշուկան համապատասխան կադրերով համալրելուն ուղղված տարբեր հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել նաև հարկային ոլորտի բարեփոխումներին, պետական գնումների համակարգի, շինարարության, քաղաքացիական ավիացիայի ոլորտների զարգացման հնարավորություններին ու հեռանկարներին:
Նշելով նման հանդիպումների պարբերական անցկացման անհրաժեշտությունը՝ վարչապետը կառավարության պատասխանատուներին հանձնարարել է առաջիկայում շարունակել Գործատուների հանրապետական միության խորհրդի անդամների հետ հանդիպումները՝ նշված ոլորտներում առկա խնդիրների լուծմանն ուղղված առաջարկությունները քննարկելու նպատակով:

PM Pashinyan discussed issues of economic development with members of Republican Union of Employers of Armenia
PM Pashinyan discussed issues of economic development with members of Republican Union of
Employers of Armenia
YEREVAN, AUGUST 9, ARMENPRESS.  Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan received the members of Republican Union of Employers of Armenia, headed by Gagik Makaryan.
As ARMENPRESS was informed from the official website of the Prime Minister of Armenia, the PM noted that he highlights the dialogue between the government and the unions and NGOs representing the different interest groups and added that it will give an opportunity to regularly discuss the existing problems and listen to opinions aimed at solving them.
During the meeting issues referring to the improvement of business environment, fostering FDIs, legislative reforms and other issues were discussed. The sides also touched upon the reforms in tax administration, development opportunities of public procurement system, construction and civil aviation.
Highlighting the necessity of holding such meetings regularly, Nikol Pashinyan tasked the Cabinet members to continue meetings with the members of Republican Union of Employers of Armenia for discussing the proposals aimed at solving the issues in the mentioned spheres.