Վարչապետը Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության անդամների հետ քննարկել է տնտեսության զարգացմանն ուղղված հարցեր
Վարչապետը Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության անդամների հետ
քննարկել է տնտեսության զարգացմանն ուղղված հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության խորհրդի անդամներին՝ Գագիկ Մակարյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը նշել է, որ կարևորում է կառավարության և տարբեր ոլորտների շահերը ներկայացնող միությունների ու հասարակական կազմակերպությունների միջև երկխոսությունը և հավելել, որ այն հնարավորություն կտա պարբերաբար քննարկել առկա խնդիրներն ու լսել տեսակետներ՝ դրանց լուծման ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մեր երկրում բիզնես միջավայրի բարելավմանը, օտարերկրյա ներդրումների խթանմանը, օրենսդրական բարեփոխումների իրականացմանը, աշխատաշուկան համապատասխան կադրերով համալրելուն ուղղված տարբեր հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել նաև հարկային ոլորտի բարեփոխումներին, պետական գնումների համակարգի, շինարարության, քաղաքացիական ավիացիայի ոլորտների զարգացման հնարավորություններին ու հեռանկարներին:
Նշելով նման հանդիպումների պարբերական անցկացման անհրաժեշտությունը՝ վարչապետը կառավարության պատասխանատուներին հանձնարարել է առաջիկայում շարունակել Գործատուների հանրապետական միության խորհրդի անդամների հետ հանդիպումները՝ նշված ոլորտներում առկա խնդիրների լուծմանն ուղղված առաջարկությունները քննարկելու նպատակով:

Премьер-министр принял членов Объединения работодателей Армении – обсуждались вопросы развития экономики
Премьер-министр принял членов Объединения  работодателей Армении – обсуждались
вопросы развития  экономики
Премьер-министр Никол Пашинян  принял членов Ассоциации  работодателей Армении во главе с ГагикомМакаряном.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ   аппарата правительства РА, премьер отметил, что считает важным диалог правительства с представителями союзов  и общественных организаций, представляющих интересы всех отраслей, добавив: это даст возможность периодически обсуждать злободневные вопросы и услышать  мнения по их разрешению.
В  ходе  встречи обсуждались также вопросы совершенствования  бизнес-среды, стимулирования  иностранных инвестиций, проведения  законодательных реформ, комплектования  рынка труда  соответствующими кадрами. Рассматривались и вопросы реформ в налоговой  сфере, развития  и перспектив  системы  госзакупок, сферы строительства, гражданской авиации.
Отметив  необходимость периодического проведения  подобных встреч, премьер поручил ответственным лицам  в  правительстве продолжить практику встреч с представителями Ассоциации  работодателей Армении– с целью обсуждения  предложений, направленных на решение  существующих проблем.