Արցախի ՊՆ-ն հայտնում է ադրբեջանական մարտական դիրքերից մեկում ուժգին պայթյունի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 8-ին ժամը 13:40-ի սահմաններում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան (Կուրոպատկինո) ուղղությամբ տեղակայված հակառակորդի մարտական դիրքերից մեկում տեղի է ունեցել ուժգին պայթուն:  «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
«Օգոստոսի 8-ին ժամը 13:40-ի սահմաններում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան (Կուրոպատկինո) ուղղությամբ տեղակայված հակառակորդի մարտական դիրքերից մեկում տեղի է ունեցել ուժգին պայթուն, որին հետևել է մարդկային վայնասուն, իսկ այնուհետև մոտ 10 կրակոց: Միջադեպից հինգ րոպե անց մարտական դիրքին են մոտեցել շտապ օգնության 1 և ռազմական այլ տեսակի 5 մեքենաներ:
Դեպքի հետ կապված որևէ տեղեկություն ադրբեջանական կողմը դեռևս չի տվել:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումներն ու համապատասխան ծառայությունները աչալրջորեն վերահսկում են իրավիճակը և հետևում հակառակորդի առաջնագծում նկատվող տեղաշարժերը»,- ասված է Արցախի պաշտպանության նախարարության տարածած հայտարարության մեջ:

Мощный взрыв на одной из азербайджанских позиций — МО Арцаха
8 августа в районе  13:40 часов на одной  из азербайджанских позиций, дислоцированных вюго-восточном направлении (Куропаткино) линии соприкосновения  арцахских и азербайджанских противоборствующих сил прогремел мощный взрыв.
«8 августа в районе  13:40 часов на одной  из азербайджанских позиций, дислоцированных вюго-восточном направлении (Куропаткино) линии соприкосновения  арцахских и азербайджанских противоборствующих сил прогремел мощный взрыв,  за которым послышались человеческие крики и стенания, а затем – около 10 выстрелов. Через 5  минут после  происшедшего к  боевой  позиции подъехала 1 машина  скорой  помощи и 5 других военных машин.
Какой-либо информации о происшедшем с азербайджанской стороны не  было.
Передовые  части Армии обороны  Арцаха бдительно контролируют ситуацию и следят за передвижениями противника на  передовой», говорится в сообщении, распространенном МО Арцаха.