Warner Bros-ը ֆիլմ Է նկարահանելու Սուպերկնոջ մասին. Deadline
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Warner Bros ստուդիան եւ DC Entertainment ընկերությունն սկսել են աշխատանքը Սուպերկին կոմիքսների հերոսի մասին ֆիլմի վրա, որը Սուպերմենի զարմուհին Է: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Deadline պորտալը:
Հրատարակության տվյալներով՝ նախագիծը գտնվում Է սցենարի մշակման փուլում, որը գրելու Է Օրեն Ուզիլը («Քլովերֆիլդի պարադոքսը», «Մաչոն եւ բոտան 2-ը»): Ֆիլմը դեռեւս պրոդյուսեր չունի, նշում Է Deadline-ը: Ներկայում հայտնի չԷ, թե նոր ֆիլմում արդյոք կհայտնվի Սուպերմենը: Նրա մասին պատմությունների վերջին Էկրանավորումներում գերհերոսին մարմնավորել Է Հենրի Քավիլը («Պողպատե մարդը», «Բեթմենը Սուպերմենի դեմ. արդարության արշալույսին»): Սուպերմենը հայտնվել Է նաեւ «Սուպերկին» սերիալում, այնտեղ նրա դերը կատարել Է Թայլեր Հեքլինը: Սուպերկինը (իսկական անունը՝ Քարա Զոր-Էլ) առաջին անգամ «Սուպերմեն» կոմիքսում հայտնվել Է 1958 թվականի օգոստոսին:
Գործող անձն օժտված Է նույն այն գերընդունակություններով ու ուժերով, որ ունի իր զարմիկը: 1984 թվականին թողարկվել Է Սուպերկնոջ մասին առաջին ֆիլմը, այն նկարահանել Է Ժաննո Շվարցը, գլխավոր դերը խաղացել Է Հելեն Սլեյթերը: 2015 թվականին CW ալիքով սկսվել Է ցուցադրվել «Սուպերկին» սերիալը, որում գլխավոր դերակատարը Մելիսա Բենոյսթն Է: Հոկտեմբերի 14-ին կթողարկվի նրա չորրորդ եթերաշրջանը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: Warner Bros снимет фильм о Супергерл
Студия Warner Bros и компания DC Entertainment начали работу над фильмом о персонаже комиксов Супергерл, которая является двоюродной сестрой Супермена. Как передает Арменпресс, об этом сообщает портал Deadline.
По данным издания, проект находится на стадии разработки сценария, который напишет Орен Узил ("Парадокс Кловерфилда", "Мачо и ботан 2"). Пока у фильма нет продюсера, отмечает Deadline.
На данный момент неизвестно, появится ли в новом фильме Супермен. В последних экранизациях историй о нем супергероя сыграл Генри Кавилл ("Человек из стали", "Бэтмен против Супермена: На заре справедливости"). Супермен также появлялся в сериале "Супергерл", там эту роль исполнил Тайлер Хеклин.
Супергерл (настоящее имя героини - Кара Зор-Эл) впервые появилась в комиксе "Супермен" в августе 1958 года. Персонаж обладает теми же суперспособностями и силами, которые есть у ее двоюродного брата. В 1984 году вышел первый фильм о Супергерл, его снял Жанно Шварц, главную роль сыграла Хелен Слейтер.
В 2015 году на канале CW вышел сериал "Супергерл", где главную роль сыграла Мелисса Бенойст. 14 октября выйдет его четвертый сезон.