Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Արսեն Չաքարյանի ընտանիքին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆրանսիական Դիմադրության շարժման նվիրյալ, Միսակ Մանուշյանի խմբի անդամ Արսեն Չաքարյանի մահվան կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել նրա ընտանիքին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խորը վշտով տեղեկացա ֆրանսիական Դիմադրության շարժման նվիրյալ, Միսակ Մանուշյանի խմբի անդամ Արսեն Չաքարյանի կյանքից հեռանալու մասին:
Ցեղասպանությունը վերապրած և Ֆրանսիայի հյուրընկալ հողում երկրորդ հայրենիք գտած Չաքարյանն իր ողջ կյանքը նվիրել է հիշողության տուրքի, ազատության և արդարության հաղթանակի պայքարին:

YEREVAN, AUGUST 7, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent a letter of condolences to the family of Arsene Tchakarian, a devotee of the French Resistance movement, member of the Missak Manouchian Group, on the occasion of the latter’s death, the PM’s Office told Armenpress.
The letter says: “I have learnt with a deep sorrow about the death of a devotee of the French Resistance movement, member of the Missak Manouchian Group Arsene Tchakarian.
Tchakarian, who survived the Genocide and found a second homeland in France, has dedicated his whole life to the fight for tribute of the memory, victory of freedom and justice.