ՀՀ ԱԳՆ խոսնակը հաստատեց Փաշինյան-Թրամփ հանդիպում կազմակերպելու մտադրությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Տիգրան Բալայանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց, որ կա մտադրություն կազմակերպելու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ:
«Արդեն կարող ենք հաստատել, որ Փաշինյանը սեպտեմբերին Նյու Յորքում կմասնակցի ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի բացման շաբաթվա աշխատանքներին, ընդհանուր քննարկումներին: Կունենա մի շարք երկկողմ հանդիպումներ, որոնց շարքում հնարավոր է նաև ԱՄՆ ղեկավարի հետ հանդիպումը»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց Բալայանը:
Այդուհանդերձ նա նշեց, որ այս պահի դրությամբ չի կարող ասել, թե նման վերջնական պայմանավորվածություն ձեռք է բերվել:

YEREVAN, JULY 31, ARMENPRESS. Tigran Balayan, spokesperson of Armenia’s foreign ministry, told reporters during today’s briefing that there is a plan to organize the meeting of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan with US President Donald Trump, reports Armenpress.
“We already can confirm that PM Pashinyan will participate in the opening works of the UN General Assembly in New York in September, as well as the overall discussions. He will have several bilateral meetings, the meeting with the US leader is also possible”, Tigran Balayan said.
However, he added that at the moment he cannot state whether a final agreement on this has been reached or not.