Պուտինը Թրամփին հրավիրել է Մոսկվա
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիրի Պուտինը հայտարարել է, որ պատրաստ է գնալ Վաշինգտոն ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպման, եթե լինեն համապատասխան պայմաններ: Նա ընդգծել է, որ ռուսական կողմը պատրաստ է հրավիրել ԱՄՆ-ի առաջնորդին Մոսկվա: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում կատարելով «Interfax»-ին:
«Նա, ի դեպ, ունի այդպիսի հրավեր, ես այդ մասին իրեն ասել եմ: Ես նույնպես պատրաստ եմ գնալ Վաշինգտոն, բայց կրկնում եմ, եթե կստեղծվեն դրա համար համապատասխան պայմաններ»,-ասել է Վլադիմիր Պուտինը՝ ընդգծելով, որ այդ պայմանները պետք է ստեղծվեն երկու երկրներում էլ:
Ինչ վերաբերում է հանդիպումներին, ապա Վլադիմիր Պուտինը նշել էր, որ նախագահ Թրամփն ունի հետագայում հանդիպումներ անցկացնելու ցանկություն:

Putin says Russia is ready to invite Trump to Moscow
YEREVAN, JULY 28, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin said he is ready to travel to Washington D.C. to meet with US President Donald Trump, if appropriate conditions are in place for their work, TASS reports.
Putin said the Russian side is ready to invite Trump to Moscow. “We are ready to invite President Trump to Moscow, where, by the way, he had already been invited to, and I have already told him about this”, the Russian leader said.
Putin added that both he and President Trump share the intention of holding another meeting following this month’s Helsinki summit.