Սփյուռքի նախարարը կմեկնի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանը հուլիսի 27-ից օգոստոսի 7-ը կգտնվի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում, կայցելի Լոս Անջելես, Նյու Յորք և Բոստոն քաղաքներ։
Աշխատանքային այցի շրջանակներում նախարարը հանդիպումներ կունենա հոգևոր կառույցների, ազգային կուսակցությունների, համահայկական կազմակերպությունների, համայնքային երիտասարդական, մշակութային, մասնագիտական միությունների, բարեգործական հիմնադրամների ղեկավարների և ներկայացուցիչների հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ սփյուռքի նախարարության մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,  Լոս Անջելես այցի շրջանակներում Գլենդելի քաղաքապետ Զարեհ Սինանյանի հրավերով Մխիթար Հայրապետյանը կմասնակցի Հայ-ամերիկյան թանգարանի հիմնարկեքի արարողությանը։ Հանդիպում-քննարկում կկազմակերպվի նաև հայ գործարարների և բարերարների հետ։ Լոս Անջելեսի այցի վերջին օրը նախարարը հյուպատոսարանում հանդես  կգա ամփոփիչ մամուլի ասուլիսով։
Հուլիսի 30-ին Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության կազմակերպմամբ, Գլենդելի քաղաքապետարանի դահլիճում, տեղի կունենա բաց հանդիպում լոսանջելեսաբնակ հայության հետ։
ԱՄՆ այցի շրջանակներում կայանալիք բոլոր հանդիպումները կազմակերպվում են բացառապես Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և ՀՀ Սփյուռքի նախարարության հովանավորությամբ ու միջոցներով։

Armenia’s minister of Diaspora to depart for United States on 12-day visit
YEREVAN, JULY 26, ARMENPRESS. Diaspora minister Mkhitar Hayrapetyan will be in the United States July 27 – August 7 on a working visit. The minister will visit Los Angeles, New York City and Boston.
Hayrapetyan will have meetings with executives and representatives of national political parties, pan-Armenian institutions, community youth, cultural and professional unions, charity foundations and religious structures.
At the invitation of Glendale Mayor Zareh Sinanian, Hayrapetyan will participate in the groundbreaking ceremony of the Armenian-American Museum within the visit to Los Angeles.
A meeting-discussion with Armenian-American businessmen and philanthropists will also be organized. Hayrapetyan will deliver a press conference at the Consulate General in LA to conclude the visit.
On July 30, an open meeting with the local Armenian community will be held at the Glendale City Hall, organized by the Consulate General of Armenia in LA.