Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ՎԶԵԲ պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հուլիսի 25-ին ընդունել է Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) պատվիրակությանը՝ Արեւելյան Եվրոպայի եւ Կովկասի երկրների հարցերով համակարգող տնօրեն Ֆրենսիս Մալիժի գլխավորությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկը Հայաստանի տնտեսության մեջ ունի բավականին մեծ ներգրավվածություն եւ կարեւորել է բանկի ներդրումը հանրային եւ մասնավոր սեկտորների համագործակցության, փոքր ու միջին ձեռնարկատիրության զարգացման գործում:
Հայաստանի նախագահն ու Բանկի պաշտոնյաները խոսել են գործընկերության առաջնահերթությունների, ընթացիկ ծրագրերի, տարբեր ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման նոր հնարավորությունների մասին:

President Sarkissian receives EBRD delegation
YEREVAN, JULY 25, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian on July 25 received the delegation of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) led by Francis Malige, Managing Director for Eastern Europe and the Caucasus, the Presidential Office told Armenpress.
Welcoming the guests, the President said EBRD has a considerable involvement in Armenia’s economy and attached importance to the Bank’s contribution to the public and private partnership, development of small and medium entrepreneurship.
The Armenian President and the EBRD official also talked about the partnership priorities, ongoing projects, new opportunities to expand the cooperation in different sectors.