Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ՎԶԵԲ պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հուլիսի 25-ին ընդունել է Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) պատվիրակությանը՝ Արեւելյան Եվրոպայի եւ Կովկասի երկրների հարցերով համակարգող տնօրեն Ֆրենսիս Մալիժի գլխավորությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկը Հայաստանի տնտեսության մեջ ունի բավականին մեծ ներգրավվածություն եւ կարեւորել է բանկի ներդրումը հանրային եւ մասնավոր սեկտորների համագործակցության, փոքր ու միջին ձեռնարկատիրության զարգացման գործում:
Հայաստանի նախագահն ու Բանկի պաշտոնյաները խոսել են գործընկերության առաջնահերթությունների, ընթացիկ ծրագրերի, տարբեր ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման նոր հնարավորությունների մասին:

Президент Республики Армения принял делегацию Европейского банка реконструкции и развития
Президент Республики Армения Армен Саркисян 25 июля принял делегацию Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) во главе с координатором по вопросам стран Восточной Европе и Кавказа Фрэнсисом Малижем.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, приветствуя гостей, президент Саркисян отметил, что Европейский банк реконструкции и развития значительно присутствует в экономике Армении, и придал важность вкладу банка в вопросе сотрудничества между государственным и частным секторами, развития малого и среднего бизнеса.
Президент Армении и представители банка поговорили о приоритетах партнерства, текущих программах, новых возможностях расширения сотрудничества в различных областях.