Բլոգեր Nas Daily-ն այցելեց «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայտնի բլոգեր Nas Daily-ն այցելեց  «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն, զրուցեց կենտրոնի ուսանողների հետ, պատասխանեց նրանց հարցերին։
«Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի տնօրեն Մարի Լու Փափազյանն այցի ընթացքում ընկերակցեց բլոգերին և համառոտ պատմեց կենտրոնի ստեղծման, գործունեության ու մասնաճյուղերի մասին։
Բլոգերն ամեն օր Հայաստանի մասին պատմող 1 րոպեանոց տեսանյութեր է հրապարակում՝ պատմելով հայկական ցայտաղբյուրների, շախմատի և այլ հետաքրքրաշարժ երևույթների մասին։ Նա «Թումո»-ի սաներին պատմեց իր՝ Հայաստան գալու պատմությունը։
«Երբ ես Երուսաղեմում էի, անընդհատ լսում էի, որ այն, կարծես թե, բաժանված է երեք ժողովուրդների միջև՝ հայերի, հրեաների և մուսուլմանների։ Երբ Թուրքիայում էի գտնվում, իմացա, որ Հայաստանը հարևան երկիր է և որոշեցի գալ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց նա։
Բլոգերը նշեց, որ տեսահոլովակներ է պատրաստում այն երկրների մասին, որոնք իսկապես դուր են գալիս իրեն։
Nas Daily-ն հակիրճ ներկայացրեց իրեն և հորդորեց խնայել ժամանակը ու գնալ այն բանի հետևից, որն իսկապես ուզում ես։
«Սահմանեք ձեզ համար նպատակներ ու հասեք դրանց, ձեր կյանքը ձեր իսկ ձեռքերում է։ Ապրեք այն, որքան հնարավոր է։ Ես փնտրում եմ հետաքրքիրը, եթե գտնում եմ այն, ինձ այլևս չի հետաքրքրում, թե այդ երկրում ինչ վատ բաներ կան։ Ամեն տեղ ինչ-որ բան լավ չէ»,- ընդգծեց բլոգերը։
Այն հարցին, թե ինչ է տանելու իր հետ Հայաստանից, բլոգերը պատասխանեց«Ես չեմ ուզում գնալ ու հուսով եմ, որ Հայաստանը մի օր Ամերիկայից էլ մեծ երկիր է դառնալու»։
Այնուհետև Nas Daily-ն և «Թումո»-ի սաներն ամփոփեցին հանդիպումը բլոգերի տեսահոլովակներում ավանդույթ  դարձած «That’s 1 minute,see you tomorrow!»-ով։

Блогер Nas Daily посетил Центр креативных технологий “Тумо”
Известный блогер Nas Daily, находящийся в Армении в эти дни, посетил Центр креативных технологий “Тумо”, встретился со студентами и ответил на их вопросы.
Как сообщает Арменпресс, директор центра Мари Лу Папазян сопровождала блогера во время тура и кратко представила создание центра, его деятельность и филиалы.
Nas Daily ежедневно публикует 1-минутное видео, рассказывая об армянских фонтанах, шахматах и других интересных вещах. Он рассказал студентам “Тумо” историю своего визита в Армению.
“Когда я был в Иерусалиме, я всегда слышал, что город, кажется, разделен между тремя народами - армянами, греками и мусульманами. Когда я был в Турции, я узнал, что Армения является соседней страной и решил посетить”, - сказал он.
Он заявил, что делает видео в странах, которые ему действительно нравятся.
Nas Daily также кратко рассказал о себе на встрече. “Задавайте цели для себя и достигайте их, ваша жизнь в ваших руках. Я ищу то, что интересно, когда я нахожу это, меня больше не интересует, что в этой стране существует плохого. Везде есть плохое”, - сказал блогер.
Отвечая на вопрос, что он возьмет с собой из Армении, Nas Daily сказал: “Я не хочу уходить, и я надеюсь, что Армения в один прекрасный день станет более крупной страной, чем Америка”.
В конце встречи блогер и студенты “Тумо” подытожили свою встречу фразой, которой заканчиаются все видео блогера: “That’s 1 minute, see you tomorrow!”