ԱՄՀ-ի ղեկավարին փոխադրող ինքնաթիռն արտակարգ վայրԷջք Է կատարել Արգենտինայում. Todo Noticias
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: American Airlines ավիաընկերության ինքնաթիռը, որտեղ գտնվում Էր Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) կարգադրիչ-տնօրեն Քրիստին Լագարդը, արտակարգ վայրԷջք Է կատարել Արգանտինայում: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հուլիսի 23-ին այս մասին հաղորդել Է Todo Noticias հեռուստաալիքը:
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ Բուենոս Այրեսից Մայամի մեկնող ինքնաթիռը հարկադրված Է եղել վերադառնալու Էսեյսա միջազգային օդանավակայան վառելիքի հոսակորստի եւ սալոնի ապահերմետիկացման պատճառով: Ուղեւորներից ոչ ոք չի տուժել: Լագարդն Արգենտինայից ԱՄՆ Էր վերադառնում G20-ի երկրների ֆինանսների նախարարների եւ կենտրոնական բանկերի ղեկավարների հանդիպմանը մասնակցելուց հետո, որը հուլիսի 21 – 22-ը տեղի Էր ունեցել Բուենոս Այրեսում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: самолет с главой МВФ на борту совершил экстренную посадку в Аргентине
Самолет авиакомпании American Airlines, на борту которого находилась директор-распорядитель Международного валютного фонда (МВФ) Кристин Лагард, совершил экстренную посадку в Аргентине. Как передает Арменпресс, об этом сообщил в понедельник телеканал Todo Noticias.
По его данным, направлявшийся из Буэнос-Айреса в город Майами самолет был вынужден вернуться в международный аэропорт Эсейса из-за утечки топлива и разгерметизации салона. Никто из пассажиров не пострадал.
Лагард возвращалась из Аргентины в США после участия во встрече министров финансов и глав центральных банков стран G20, которая прошла в Буэнос-Айресе 21-22 июля.