Նախագահ Սարգսյանն ընդունել է «Ernst and Young» ընկերության ներկայացուցիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է մասնագիտացված աուդիտորական եւ խորհրդատվական ծառայությունների մատուցման ոլորտում համաշխարհային առաջատարներից մեկի` «Ernst and Young» ընկերության ներկայացուցիչներին՝ Կենտրոնական եւ Հարավ-Արևելյան Եվրոպայի տարածաշրջանի կառավարիչ- գործընկեր Յացեկ Կեձիորի գլխավորությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի գրասենյակից:
Նկատի ունենալով կազմակերպության բարձր հեղինակությունը եւ մի քանի տասնյակ տարիների փորձը աուդիտի, հարկային, իրավունքի եւ խորհրդատվության ոլորտներում՝ Հանրապետության նախագահը կարեւորել է Հայաստանում ընկերության գործունեության ընդլայնումը, որը կնպաստի հիշյալ ոլորտների զարգացմանը, միջազգային փորձի տարածմանը եւ մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացմանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանում ընկերության գործունեության ծրագրերին, մտքեր փոխանակել մեր երկրի զարգացման համար շահեկան նորարարական հեռանկարային գաղափարների շուրջ:

YEREVAN, JULY 20, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian today received Ernst and Young company representatives led by Jacek Kędzior, Regional Managing Partner for Central, Eastern and Southeastern Europe & Central Asia, the Presidential Office told Armenpress.
Given the company’s high reputation and experience of several dozens of years in the fields of audit, tax, law and consulting, the President attached importance to the expansion of the company’s activity in Armenia which will contribute to the development of aforementioned spheres, spread of international experience and increase of the quality of services provided.
The sides also touched upon the company’s activity programs in Armenia, exchanged views on beneficial innovative prospective ideas for Armenia’s development.