Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարարին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանին և Արցախի Հանրապետության նախագահի խորհրդական, Արցախի Հանրապետության նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Արայիկ Հարությունյանին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրանսեյակից:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են հայկական երկու պետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցերի, քննարկել երկկողմ համագործակցության հետագա ընդլայնման և խորացման հեռանկարն ու հնարավորությունները:
Փոխվարչապետը նշել է, որ կան մի շարք ոլորտներ, որտեղ երկու պետությունների համագործակցությունն ունի մեծ ներուժ և, ըստ նրա, միայն համատեղ ջանքերի շնորհիվ է հնարավոր հասնել լուրջ ձեռքբերումների: Պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը կարևորել է Հայաստանում մեկնարկած բարեփոխումներն ու հավաստիացրել, որ Արցախում ևս ձեռնամուխ են եղել իրականացնել բարեփոխումներ մի շարք ոլորտներում՝ ի նպաստ Արցախի ժողովրդի բարեկեցության:
Պաշտոնյաները մտքեր են փոխանակել նաև ապրանքաշրջանառության աճի, Արցախում ներդրումների և արտահանման խթանման հնարավորությունների շուրջ:

The meeting focused on a number of issues relating to partnership between Armenia and Artsakh and prospects and opportunities for further expansion and deepening of bilateral cooperation, Grigoryan’s office said.
Armenia’s Deputy PM noted that a number of sectors exist where the cooperation has great potential, and only thourhg joint efforts serious achievements can be reached.
State Minister Grigory Martirosyan attached importance to the ongoing reforms in Armenia and assured that Artsakh too is implementing reforms in a number of sectors for the benefit of the welfare of the people of Artsakh.
The sides also exchanged ideas over opportunities for encouraging investments and exports in Artsakh and commercial trade turnover.