Պաշտպանության բանակում որևէ արտառոց պատահար տեղի չի ունեցել. Արցախը հերքում է ադրբեջանական ԶԼՄ-ների տարածած տեղեկությունը
Պաշտպանության բանակում որևէ արտառոց պատահար տեղի չի ունեցել. Արցախը
հերքում է ադրբեջանական ԶԼՄ-ների տարածած տեղեկությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական որոշ լրատվակայքերի՝ մասնավորապես armiya.az կայքում այսօր տարածված հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր Լեռնային Ղարաբաղում տեղակայված զորամասերից մեկում պայթյունի հետևանքով 10 մարդ է վիրավորվել, իրականությանը չի համապատասխանում և հակառակորդ երկրի քարոզչության երևակայության հերթական վառ արգասիքն է:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հայտարարում է, որ պաշտպանության բանակում որևէ արտառոց պատահար տեղի չի ունեցել: Միաժամանակ հորդորում ենք հետևել պաշտոնական հաղորդագրություններին և տուրք չտալ ադրբեջանական տեղեկատվական սադրանքներին:

Artsakh dismisses Azerbaijani report on non-combat explosion in military base
YEREVAN, JULY 17, ARMENPRESS. The defense ministry of Artsakh is dismissing Azerbaijani media reports about a non-combat explosion in one of its military position.
Azerbaijani online media outlets reported fake news today alleging that 10 people have been injured in an explosion which occurred in a military base of Artsakh.  “The report is false and is another bright result of the adversary’s propaganda imagination,” the Artsakh defense ministry said in a statement.
“The defense ministry of Artsakh is announcing that no incident has occurred in the Defense Army. At the same time, we urge to follow official statements and not give in to Azerbaijani information provocations,” the ministry said.