Նիկոլ Փաշինյանը և Լևոն Տեր-Պետրոսյանը քննարկել են արտաքին քաղաքականությանը եւ Արցախյան հիմնախնդրին վերաբերող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարական առանձնատանը հուլիսի 16-ին տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հանդիպումը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակված է ՀՀ կառավարության ֆեյսբուքի էջում:
«Առաջին նախագահն իր տեսակետներն է հայտնել Հայաստանի առջև ծառացած մի շարք մարտահրավերների հաղթահարման ուղիների վերաբերյալ: Քննարկվել են արտաքին քաղաքականությանը եւ Արցախյան հիմնախնդրին վերաբերող հարցեր: Հանդիպումը տեղի է ունեցել Լևոն Տեր-Պետրոսյանի նախաձեռնությամբ»,-ասված է գրառման մեջ:

Никол Пашинян и Левон Тер-Петросян обсудили вопросы, касающиеся внешней политики и карабахского конфликта
Никол Пашинян и Левон Тер-Петросян обсудили вопросы, касающиеся внешней политики
и карабахского конфликта
В правительственном особняке 16-го июля состоялась встреча между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и первым президентом Армении Левоном Тер-Петросяном. Об этом «Арменпресс»  сообщили на своей странице в Facebook правительства Армении.
В ходе встречи Левон Тер-Петросян представил свою позицию по вопросу путей преодоления ряда вызовов, стоящих перед Арменией. Были также обсуждены вопросы, касающиеся внешней политики и карабахского конфликта.