Անցնող շաբաթ հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 170 անգամ. արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց
Անցնող շաբաթ հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 170 անգամ.
արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հուլիսի 8-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 170 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Azerbaijani forces violate ceasefire nearly 170 times, fire over 1500 shots at Artsakh line of contact in one week
Azerbaijani forces violate ceasefire nearly 170 times, fire over 1500 shots at Artsakh line of
contact in one week
YEREVAN, JULY 14, ARMENPRESS. During the period from July 8 to 14 the Azerbaijani forces violated the ceasefire regime nearly 170 times in the Artsakh-Azerbaijan line of contact by firing more than 1500 shots from various caliber weapons at the Armenian positions, Artsakh’s defense ministry told Armenpress.
The Defense Army forces continue fully controlling the situation in the frontline and confidently fulfill their military tasks.