Թրամփը Գերմանիան համարել Է ռուսական գազի պատանդը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հանդես Է եկել ՆԱՏՕ-ի այն երկրների քննադատությամբ, որոնք հավանություն են տվել «Հյուսիսային հոսք -2» գազատարի կառուցմանը: Բրյուսելում լրագրողների առաջեւ ելույթ ունենալով մինչեւ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ աշխատանքային հանդիպումը՝ նա հատկապես սուր քննադատել Է Գերմանիային՝ նրան համարելով Ռուսաստանի պատանդը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Գերմանիան լիովին վերահսկվում Է Ռուսաստանի կողմից: Նոր գազատարի կառուցումից հետո բնական գազի մատակարարումների ավելի քան 70 տոկոսը կստացվի Ռուսաստանից,- շարունակել Է նա:- Գերմանիան նրանց (Ռուսաստանի) պատանդն Է: Մենք որոշակիորեն պետք Է դրա վրա ուշադրություն դարձնենք»: «Հյուսիսային հոսք-2» նախագծի իրագործումն անընդունելի Է ԱՄՆ-ի համար, ընդգծել Է Թրամփը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Трамп назвал Германию заложницей российского газа
Президент США Дональд Трамп выступил с критикой стран НАТО, одобривших строительство газопровода "Северный поток - 2", сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Выступая перед журналистами до рабочего завтрака с генсеком НАТО в Брюсселе, он особенно резко критиковал Германию, назвав ее заложницей России.
"Германия полностью контролируется Россией. После строительства нового трубопровода более 70% поставок природного газа будут поступать из России," - заявил он.
"Мы должны защищать вас, а вы отдаете миллиарды долларов России, - продолжил он. - Германия находится у них [России] в заложниках. Мы определенно должны обратить на это внимание".