Ռոբերտ Քոչարյանին հարցաքննության հրավիրելու ծանուցում դեռ չենք ստացել. Վիկտոր Սողոմոնյան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը տեղեկացնում է, որ Ռոբերտ Քոչարյանին հարցաքննության հրավիրելու ծանուցում դեռ չեն ստացել:
«Ժամը 14:55-ի դրությամբ ոչ մեր գրասենյակում, ոչ էլ նախագահ Քոչարյանի տանը ՀՔԾ-ից ծանուցում չի ստացվել: Մենք դեռ ոչինչ չենք ստացել»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Վիկտոր Սողոմոնյանը:
Հուլիսի 4-ին կառավարության նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը հաստատել է տեղեկությունը, որ հարցաքննության հրավիրելու ծանուցում է ուղարկվել նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին: Նա հրավիրվել է որպես վկա:

Мы пока не получали повестки о допросе Роберта Кочаряна: Виктор Согомонян
Руководитель офиса второго президента Армении Роберта Кочаряна Виктор Согомонян утверждает, что они пока не получали повестки о допросе Роберта Кочаряна.
«По положению на 14:55 ни в нашем офисе, ни в доме президента Кочаряна повесток не получали. Мы не получили повестки»,- сказал он.
Как передает «Арменпресс», начальник ОСС СК Армении Сасун Хачатрян, подтвердил, что второй президент Республики Армения Роберт Кочарян вызван на допрос по уголовному делу о событиях, которые произошли в Ереване с 1 марта по 2 марта 2008 года. Ему было отправлено соответствующее уведомление.  Роберт Кочарян также приглашен на допрос в качестве свидетеля.