Ռոբերտ Քոչարյանին հարցաքննության հրավիրելու ծանուցում դեռ չենք ստացել. Վիկտոր Սողոմոնյան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը տեղեկացնում է, որ Ռոբերտ Քոչարյանին հարցաքննության հրավիրելու ծանուցում դեռ չեն ստացել:
«Ժամը 14:55-ի դրությամբ ոչ մեր գրասենյակում, ոչ էլ նախագահ Քոչարյանի տանը ՀՔԾ-ից ծանուցում չի ստացվել: Մենք դեռ ոչինչ չենք ստացել»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Վիկտոր Սողոմոնյանը:
Հուլիսի 4-ին կառավարության նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը հաստատել է տեղեկությունը, որ հարցաքննության հրավիրելու ծանուցում է ուղարկվել նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին: Նա հրավիրվել է որպես վկա:

YEREVAN, JULY 4, ARMENPRESS. Head of former President Robert Kocharyan’s office Victor Soghomonyan says the office hasn’t yet received any notice requiring Kocharyan to attend a questioning at the Special Investigative Service.
“As of 14:55, no notice has been received neither at our office nor at Kocharyan’s residence. We haven’t received anything yet,” Soghomonyan told ARMENPRESS.
Today, head of the Special Investigative Service Sasun Khachatryan told reporters that a notice has been sent to second President of Armenia Robert Kocharyan summoning him for questioning as a witness.