ՀՀ դատախազության 100-ամյակին նվիրված փոստային նամականիշ է թողարկվել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հուլիսի 01-ին մարվեց և «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից շրջանառության մեջ դրվեց մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Հայոց պետականություն. Հայաստանի Հանրապետության դատախազության հիմնադրման 100-ամյակը» թեմային:
Փոստային նամականիշն ունի 330 դրամ անվանական արժեք: Այն տպագրված է Ֆրանսիայի «Cartor» տպագրատանը՝ 30 000 հատ տպաքանակով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նամականիշի հեղինակն է «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:
Նամականիշի վրա ներկայացված է Հայաստանի Հանրապետության դատախազության շենքը՝ պատկերված գրաֆիկական եղանակով: Փոստային նամականիշի վերին ձախ անկյունում պատկերված է Հայաստանի Հանրապետության դատախազության լոգոտիպը:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Աշոտ Հակոբյանը, Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը, «Հայփոստ» ՓԲԸ գլխավոր գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

YEREVAN, JULY 2, ARMENPRESS. On July 1st, 2018, “HayPost” CJSC has cancelled and put into circulation a postage stamp dedicated to the theme “Armenian statehood. 100th anniversary of the foundation of the RA Prosecutor’s Office”.
The postage stamp with nominal value of 330 AMD is printed in “Cartor” printing house in France with the print-run of 30 000 pcs. The author of the stamp’s design is the designer of “HayPost” CJSC Vahagn Mkrtchyan.
The postage stamp depicts the graphically illustrated building of the Prosecutor’s Office of the Republic of Armenia.  The logo of the RA Prosecutor’s Office is depicted in the upper left corner of the stamp.
The postage stamp was cancelled by the Minister of Transport, Communication and Information Technologies of the Republic of Armenia Ashot Hakobyan, the Prosecutor General of the Republic of Armenia Artur Davtyan, the Acting Chief Executive Officer of “HayPost” CJSC Haik Avagyan, the President of the Union of Philatelists of the Republic of Armenia Hovik Musayelyan.