Ադրբեջանը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում Ադրբեջանը հունիսի 24-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, շաբաթվա ընթացքում առջնային գծի տարբեր հատվածներում դիտարկվել են ադրբեջանական սպառազինության և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր, իսկ արևելյան ուղղությամբ նկատվել է նաև ականորսիչ ինժեներական տեխնիկա:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Azerbaijani forces fire over 1500 shots at Armenian positions in Artsakh line of contact
YEREVAN, JUNE 30, ARMENPRESS. During the period from June 24 to 30, the Azerbaijani forces violated the ceasefire regime in the Artsakh-Azerbaijan line of contact nearly 150 times by firing more than 1500 shots from various caliber weapons at the Armenian positions, Artsakh’s defense ministry told Armenpress.
In addition, during the week the movements of the Azerbaijani armament and military equipment at different sections of the frontline, as well as landmine-detecting engineering equipment were observed at the eastern direction.
The Defense Army units continue fully controlling the situation in the frontline and confidently fulfilling their military tasks.