Կազանը Մեսիին կդիմավորի վեցմետրանոց դիմանկարով
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԻՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կազանի իշխանությունները նվեր են պատրաստում Լիոնել Մեսիի համար. նկարիչները ֆուտբոլիստի դիմանկարը նկարում են այն հյուրանոցի հարեւանությամբ գտնվող շենքի վրա, որտեղ իջեւանելու Է Արգենտինայի թիմը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Կազանի քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունը հայտնում Է, որ գրաֆիտիի մակերեսը կկազմի 60 քառակուսի մետր (6 մետր բարձրություն եւ 10 մետր լայնություն): Մեսիի դիմանկարը կտեղավորվի Ռոնալդոյի դիմանկարի կողքին: Աշխատանքը կատարում են չորս նկարիչներ: Կազանում արդեն ստեղծված Է փողոցային արվեստի շուրջ 50 օբյեկտ, որոնց թվում են նաեւ ֆուտբոլային թեմատիկայով ձեւավորված շենքերի ճակատամասերը:
Արգենտինայի հավաքականը՝ Մեսիի գլխավորությամբ, Կազան Է ժամանում հունիսի 29-ին: Հունիսի 30-ին «Կազան-Արենա» մարզադաշտում ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության 1/8-րդ եզրափակիչում այն մրցախաղ կանցկացնի Ֆրանսիայի հավաքականի հետ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Казань встретит Месси его шестиметровым портретом
Власти Казани готовят подарок Лионелю Месси - художники рисуют портрет футболиста на здании по соседству с гостиницей, где остановится команда Аргентины, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Пресс-служба мэрии сообщает, что площадь граффити составит 60 квадратных метров (шесть метров в высоту и десять метров в ширину).
Изображение Месси разместится рядом с портретом Роналду. Работу выполняют четыре художника - Дмитрий Кудинов и Дмитрий Чалов из Казани, а также Андрей Топоров и Сергей Акрамов из Екатеринбурга.
В Казани уже создано около 50 объектов уличного искусства, в числе которых и оформленные в футбольной тематике фасады зданий.
Команда Аргентины во главе с Месси прибывает в Казань в пятницу. В субботу на стадионе "Казань-Арена" в рамках 1/8 финала Чемпионата мира по футболу она встретится со сборной Франции.