Վրաստանի նորանշանակ ԱԳ նախարարը բարձր է գնահատում հայ-վրացական հարաբերությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հունիսի 26-ին հեռախոսազրույց ունեցավ Վրաստանի նորանշանակ արտգործնախարար Դավիդ Զալկալիանիի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Շնորհավորելով գործընկերոջը բարեկամ Վրաստանի ԱԳ նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ Զոհրաբ Մնացականյանը հաջողություն մաղթեց Դավիդ Զալկալիանիին իր կարևոր առաքելությունում և վերահաստատեց հայկական կողմի պատրաստակամությունը՝ շարունակելու համատեղ աշխատանքը երկկողմ համագործակցությունն առավել խորացնելու ուղղությամբ։
Շնորհակալություն հայտնելով բարեմաղթանքների և շնորհավորանքի համար՝ Վրաստանի նորանշանակ արտգործնախարարը նշեց, որ բարձր է գնահատում այն հարաբերությունները, որոնք պատմականորեն ձևավորվել են մեր երկու ժողովուրդների և պետությունների միջև։
Անդրադառնալով ՀՀ վարչապետի՝ Վրաստան կատարած պաշտոնական այցելությանը՝ կողմերն ընդգծեցին, որ այդ այցը և դրա ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածություններն ամուր հիմք են ստեղծում երկկողմ հարաբերությունների առավել ամրապնդման և ընդլայնման համար։

Новый глава МИД Грузии высоко оценивает армяно-грузинские отношения
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян 25-го июня провел телефонный разговор с новоназначенным министром иностранных дел Грузии Давидом Залкалиани.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, поздравив своего коллегу по случаю назначения на должность министра иностранных дел дружественной Грузии, Зограб Мнацаканян пожелал Давиду Залкалиани успехов в его важной миссии и подтвердил готовность армянской стороны продолжить совместную работу по дальнейшему углублению двустороннего сотрудничества.
Выразив благодарность за добрые пожелания и поздравления, новоназначенный министр иностранных дел Грузии отметил, что высоко ценит отношения, исторически сложившиеся между нашими двумя народами и государствами.
Коснувшись официального визита премьер-министра Армении в Грузию, стороны подчеркнули, что визит и достигнутые в ходе его договоренности создают прочную основу для дальнейшего укрепления и расширения двусторонних отношений.