Վրաստանի նորանշանակ ԱԳ նախարարը բարձր է գնահատում հայ-վրացական հարաբերությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հունիսի 26-ին հեռախոսազրույց ունեցավ Վրաստանի նորանշանակ արտգործնախարար Դավիդ Զալկալիանիի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Շնորհավորելով գործընկերոջը բարեկամ Վրաստանի ԱԳ նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ Զոհրաբ Մնացականյանը հաջողություն մաղթեց Դավիդ Զալկալիանիին իր կարևոր առաքելությունում և վերահաստատեց հայկական կողմի պատրաստակամությունը՝ շարունակելու համատեղ աշխատանքը երկկողմ համագործակցությունն առավել խորացնելու ուղղությամբ։
Շնորհակալություն հայտնելով բարեմաղթանքների և շնորհավորանքի համար՝ Վրաստանի նորանշանակ արտգործնախարարը նշեց, որ բարձր է գնահատում այն հարաբերությունները, որոնք պատմականորեն ձևավորվել են մեր երկու ժողովուրդների և պետությունների միջև։
Անդրադառնալով ՀՀ վարչապետի՝ Վրաստան կատարած պաշտոնական այցելությանը՝ կողմերն ընդգծեցին, որ այդ այցը և դրա ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածություններն ամուր հիմք են ստեղծում երկկողմ հարաբերությունների առավել ամրապնդման և ընդլայնման համար։

YEREVAN, JUNE 25, ARMENPRESS. Foreign minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan on June 26 held a telephone conversation with new foreign minister of Georgia David Zalkaliani, the Armenian MFA told Armenpress.
The Armenian FM congratulated his Georgian counterpart on appointment, wished him success in his important mission and reaffirmed the readiness of the Armenian side to continue the joint activities to further deepen the bilateral cooperation.
In his turn the Georgian FM thanked for the wishes and congratulations, stating that he highly values the relations which have been formed historically between the two peoples and states.
Commenting on the Armenian Prime Minister’s official visit to Georgia, the officials stated that the visit and the agreements reached create firm grounds for further strengthening and expanding the bilateral ties.