ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետն ընդունել է Բուլղարիայի ռազմական կցորդին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանը հունիսի 22-ին  ընդունել է ՀՀ-ում Բուլղարիայի դեսպանության ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Յանչո Կոմիտովին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, փոխգնդապետ Կոմիտովը գեներալ-մայոր Դավթյանին է փոխանցել Բուլղարիայի զինված ուժերի հրամանատարության շնորհավորանքները և լավագույն մաղթանքները զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնին նշանակվելու կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-բուլղարական երկկողմ ռազմական համագործակցության հեռանկարներին առնչվող հարցեր:

Обсуждены вопросы двустороннего военного сотрудничества между Арменией и Болгарией
Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Армении генерал-майор Артак Давтян 22 июня принял военного атташе посольства Болгарии в Армении подполковника Янчо Комитова.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МО Армении, подполковник Янчо Комитов передал Давтяну поздравления и наилучшие пожелания командования вооруженных сил Болгарии в связи с назначением на должности начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Армении.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с перспективами двустороннего военного сотрудничества между Арменией и Болгарией.