Նախորդ յոթ տարիներին շարքից հանվել է ադրբեջանական 22 ԱԹՍ, հայկական կողմը կորցրել է 3-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախորդ 7 տարիներին, երբ Ադրբեջանն արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում սկսել է կիրառել անօդաչու թռչող սարքեր, հասցրել է կորցնել 22 ԱԹՍ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել Արցախի Պաշտպանության բանակի մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը։
«Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը սկսել է անօդաչու թռչող սարքեր կիրառել 2011 թվականից: Այդ պահից առայսօր ՊԲ-ի կողմից ձեռնարկված կանխարգելիչ միջոցառումների արդյունքում շարքից հանվել է թշնամական 22 անօդաչու թռչող սարք, որից մեկը 2011թ. սեպտեմբերի 12 -ին՝ Մարտունու շրջանի Վազգենաշեն գյուղի մերձակայքում, 20-ը՝ 2016թ. ապրիլի 2-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում, իսկ 1-ը ապրիլյան գործողություններին հաջորդած ժամանակաընթացքում: Նույն ժամանակահատվածում ՊԲ-ն կորցրել է 3 ԱԹՍ»,-գրել է Սենոր Հասրաթյանը:

YEREVAN, JUNE 21, ARMENPRESS. Azerbaijan has lost 22 UAVs During the last 7 years, when it started to use UAVs on Artsakh-Azerbaijan contact line, ARMENPRESS reports spokesperson of Artsakh’s Defense Ministry Senor Hasratyan wrote on his Facebook page.
“Azerbaijan started to use UAVs on Artsakh-Azerbaijan contact line starting from 2011. Since then 22 hostile UAVs have been downed as a result of preventive measures taken by the Defense Army, one of which on September 12, 2011 in the vicinity of Vazgenashen village of Martuni region. 20 UAVs were downed during the period of April 2-30, 2016 and one after the April operations. In the mentioned period the Defense Army lost 3 UAVs”, Hasratyan wrote.