Համացանցում հայտնվել Է մետրոյում Ռուսաստանի հավաքականի հաղթանակը տոնելու տեսագրությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համացանցում հայտնվել Է տեսահոլովակ, որը Մոսկվայի մետրոյում նկարահանվել Է ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում Եգիպտոսի հավաքականի հետ մրցախաղում Ռուսաստանի հավաքականի հաղթանակից հետո: Տեսահոլովակը հրապարակված Է YouTube-ում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Կադրերն արվել են հունիսի 19-ին ՌԴ մայրաքաղաքի գետնուղու Արբատսկո-Պոկրովսկայա գծի «Պլոշչադ Ռեւոլյուցիի» կայարանում: Դրանցում երեւում Է, թե ինչպես են բազմաթիվ ֆուտբոլասերներ միասին երգում, թռչկոտում եւ գրկախառնվում՝ տոնելով ռուսաստանցիների հաջողությունը 2018-ի աշխարհի առաջնությունում փլեյ-օֆ դուրս գալու ճանապարհին:
Ռուսաստանի եւ Եգիպտոսի հավաքականների հանդիպումը տեղի Է ունեցել հունիսի 19-ին Սանկտ Պետերբուրգում եւ ավարտվել 3:1 հաշվով հօգուտ ռուսաստանցիների:

Появилось видео празднования в метро победы сборной России
В сети появилось видео, снятое в московском метро после победы сборной России в матче со сборной Египта на чемпионате мира по футболу. Ролик опубликован на YouTube, передает Арменпресс.
Кадры были сделаны на станции «Площадь Революции» Арбатско-Покровской линии столичной подземки во вторник, 19 июня. На них видно, как многочисленные болельщики вместе поют песни, прыгают и обнимаются, празднуя успех россиян на пути к выходу в плей-офф ЧМ-2018.
Встреча российской и египетской сборных прошла 19 июня в Санкт-Петербурге и завершилась со счетом 3:1 в пользу россиян.