Հայ-ռուսական հարաբերությունները զարգանում են շատ ավելի լավ տեմպերով, քան ընդունված է կանխատեսել մամուլում. Նիկոլ Փաշինյան
Հայ-ռուսական հարաբերությունները զարգանում են շատ ավելի լավ տեմպերով, քան
ընդունված է կանխատեսել մամուլում. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնություն կատարած աշխատանքային այցի արդյունքներով տարբեր գերատեսչությունների կլինեն կոնկրետ հանձնարարականներ: Այդ մասին հունիսի 15-ին կառավարության նիստի մեկնարկին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Գիշերը մենք վերադարձանք Մոսկվայից, որտեղ գտնվում էի աշխատանքային այցով: Ուզում եմ ասել, որ արդյունավետ այց ունեցանք և կարող ենք արձանագրել, որ հայ-ռուսական հարաբերությունները զարգանում են դինամիկ և լավ տեմպերով, շատ ավելի լավ տեմպերով, քան ընդունված է կանխատեսել հայկական և ոչ միայն հայկական մամուլում: Մեր հարաբերություններում խնդիրներ չկան, անհրաժեշտ է աշխատել, որպեսզի տնտեսական պոտենցիալը լիարժեք իրացվի»,-  «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ ավելացնելով, որ բազմաթիվ նախարարների հետ զրույցներ կունենա, կլինեն կոնկրետ հանձնարարականներ:
Գործադիր իշխանության ղեկավարն ընդգծեց, որ կառավարությունը և առընթեր մարմինները պետք է լրջորեն աշխատեն, որպեսզի մրգի և բանջարեղենի արտահանման ողջ պոտենցիալը լիարժեք օգտագործվի: Ըստ Փաշինյանի, ՌԴ-ն դրա կարիքն ունի և այնտեղ հույս ունեն, որ Հայաստանը լիարժեք մատակարարումները կիրականացնի»,- ասաց վարչապետը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 13-14-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն: Այցի շրջանակում ՀՀ վարչապետը հանդիպում է ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ: Վարչապետը մասնակցել է Խորհրդային միության հերոս, ԽՍՀՄ զրահատանկային զորքերի գլխավոր մարշալ Համազասպ Բաբաջանյանի կիսանդրու բացման արարողությանը: Նիկոլ Փաշինյանը «Լուժնիկի» մարզադաշտում ներկա գտնվել ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությանն ու առաջնության առաջին խաղին:

Armenia-Russia relations develop with far better pace than usual predictions in the press, says PM Nikol Pashinyan
Armenia-Russia relations develop with far better pace than usual predictions in the press, says
PM Nikol Pashinyan
YEREVAN, JUNE 15, ARMENPRESS. Different ministries will be issued specific assignments with the results of the working visit to Russia, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said during today’s Cabinet meeting.
The PM was in Moscow June 13 and June 14 for the 2018 FIFA World Cup opening. He held a meeting with President Vladimir Putin and PM Dmitry Medvedev on the sidelines of the visit.
“We returned from Moscow in the night. I want to say that we had a productive visit and we can say for the record that the Armenian-Russian relations are developing dynamically and with good paces, with far better paces than the Armenian and not only Armenian press usually forecasts.  There are no problems in our relations, we need to work for the economic potential to be realized,” he said. Pashinyan said he will have discussions with many ministers, who will be given assignments.
Premier Pashinyan stressed that the government, along with its agencies, must seriously work in order for the entire potential of fruit and vegetable exports to be realized. According to PM Pashinyan, Russia has this need and in Russia they hope that Armenia will carry out complete supplies.