Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությանն ու հետևել առաջին խաղին
Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության բացման
հանդիսավոր արարողությանն ու հետևել առաջին խաղին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանը Մոսկվայի «Լուժնիկի» մարզադաշտում ներկա են գտնվել ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությանն ու հետևել առաջնության առաջին խաղին, որում հանդիպել են Ռուսաստանի և Սաուդյան Արաբիայի ազգային հավաքականները: Այս մասին «Արմենպրես»-ին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Աշխարհի առաջնության բացմանը ներկա են եղել նաև ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և մի շարք այլ պետությունների նախագահներ ու կառավարությունների ղեկավարներ:

Премьер-министр Армении принял участие в торжественной церемонии открытия чемпионата мира по футболу
Премьер-министр Армении принял участие в торжественной церемонии открытия
чемпионата мира по футболу
Находящийся в Российской Федерации с рабочим визитом премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян принял участие в торжественной церемонии открытия чемпионата мира по футболу на московском стадионе “Лужники” и проследил за первым матчем чемпионата, в котором встретились сборные России и Саудовской Аравии.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, на открытии чемпионата мира также присутствовали президент РФ Владимир Путин и президенты и главы правительств ряда государств.