Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռում ուղևորների միջև տեղի է ունեցել ծեծկռտուք
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Զվարթնոց» օդանավակայանի ավիացիոն անվտանգության «Բարս» կայանից հունիսի 14-ին ահազանգ է ստացվել, որ Մոսկվա-Երևան չվերթի օդանավում անկարգ ուղևոր կա:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից, մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նշված չվերթի ուղևորներ ՌԴ քաղաքացիներ 1982 թ. ծնված Անտոն Ն.-ն, 1987 թ. ծնված Ալեքսեյ Ի.-ն և 1967 թ. ծնված Ալեքսանդր Ֆ.-ն, գտնվելով ալկոհոլի ազդեցության տակ, ինքնաթիռի սրահում վիճաբանել են միմյանց հետ, տվել են փոխադարձ հայհոյանքներ և ծեծել միմյանց:

На рейсе Москва-Ереван произошла потасовка между пассажирами
Около 03:40 от службы охраны «Барс» аэропорта «Звартноц» поступил сигнал о том, что на борту самолета, выполняющего рейс из Москвы в Ереван, находится буйный пассажир. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью полиции Армении. Прибывшие оперативники выяснили, что трое граждан РФ Антон Н. (1982 г.р), Алексей И. (1987 г.р) и Александр Ф. (1967 г.р), находясь в состоянии алкогольного опьянения, устроили потасовку, оскорбляли друг друга.
Буйные пассажиры подвергнуты приводу в линейный отдел полиции аэропорта «Звартноц». Обстоятельства происшедшего выясняются. Назначены судебно-медицинские экспертизы. Ведется следствие.