Թրամփի տնտեսական խորհրդականը սրտի նոպա Է ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սպիտակ տան Ազգային տնտեսական խորհրդի ղեկավար Լոուրենս Քադլոուն հիվանդանոց Է տեղափոխվել սրտի նոպայից հետո: Հունիսի 12-ին Twitter-ում այս մասին գրել Է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սինգապուրի հյուրանոցում ԿԺԴՀ-ի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի հետ գագաթնաժողովին սպասելիս, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Լարի Քադլոուն, որն այդքան ջանասիրությամբ աշխատում Էր առեւտրի եւ տնտեսության հարցերով, հենց նոր սրտի նոպա Է ունեցել: Այժմ նա գտնվում Է Ուոլթեր Ռիդի անվան (Ազգային) ռազմաբժշկական կենտրոնում»,- հայտնել Է Միացյալ Նահանգների ղեկավարը:
Ավելի ուշ Քադլոուի կինը՝ Ջուդիթը, Washington Post թերթին պատմել Է, որ իր ամուսինն իրեն նորմալ Է զգում եւ արդեն ապաքինվում Է: «Նա լավ Է: Այստեղ հիանալի բժիշկներ են»,- նշել Է նա: Նույնը հավաստել Է նաեւ Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Սառա Սանդերսը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Трамп сообщил, что у его экономического советника случился сердечный приступ
Глава Национального экономического совета Белого дома Лоуренс Кадлоу доставлен в больницу после сердечного приступа. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом в Twitter во вторник написал президент США Дональд Трамп во время ожидания саммита с лидером КНДР Ким Чен Ыном в отеле Сингапура.
"<...> Ларри Кадлоу, который столь усердно работал по вопросам торговли и экономики, только что перенес сердечный приступ. Сейчас он находится в [Национальном] военно-медицинском центре имени Уолтера Рида", - сообщил американский лидер.
Позднее супруга Кадлоу Джудит рассказала газете Washington Post, что ее муж чувствует себя нормально и уже поправляется. "Он в порядке. Здесь прекрасные врачи", - отметила она. Это же подтвердила и пресс-секретарь Белого дома Сара Сандерс.