Թրամփի տնտեսական խորհրդականը սրտի նոպա Է ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սպիտակ տան Ազգային տնտեսական խորհրդի ղեկավար Լոուրենս Քադլոուն հիվանդանոց Է տեղափոխվել սրտի նոպայից հետո: Հունիսի 12-ին Twitter-ում այս մասին գրել Է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սինգապուրի հյուրանոցում ԿԺԴՀ-ի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի հետ գագաթնաժողովին սպասելիս, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Լարի Քադլոուն, որն այդքան ջանասիրությամբ աշխատում Էր առեւտրի եւ տնտեսության հարցերով, հենց նոր սրտի նոպա Է ունեցել: Այժմ նա գտնվում Է Ուոլթեր Ռիդի անվան (Ազգային) ռազմաբժշկական կենտրոնում»,- հայտնել Է Միացյալ Նահանգների ղեկավարը:
Ավելի ուշ Քադլոուի կինը՝ Ջուդիթը, Washington Post թերթին պատմել Է, որ իր ամուսինն իրեն նորմալ Է զգում եւ արդեն ապաքինվում Է: «Նա լավ Է: Այստեղ հիանալի բժիշկներ են»,- նշել Է նա: Նույնը հավաստել Է նաեւ Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Սառա Սանդերսը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

"Our Great Larry Kudlow, who has been working so hard on trade and the economy, has just suffered a heart attack. He is now in Walter Reed Medical Center," Trump tweeted, 25 minutes before he was set to meet with Kim for the first time.
Kudlow, 70, was not traveling with the US President in Singapore, but he had just returned to the United States from the G7 summit in Canada, where trade tensions dominated the atmosphere.
The Washington Post reported that Kudlow's wife, Judith Kudlow, told the newspaper, "He's doing fine" and the doctors are "fabulous."