Վաղարշապատում կատարված սպանության կասկածյալի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի կողմից հունիսի 7-ին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով նախատեսված հանցագործություն կատարելու համար հետախուզում է հայտարարվել Էջմիածնի Մ. Խորենացի փողոցի բնակիչ, 1967 թ. ծնված Գրիգոր Ավետիսյանի նկատմամբ։
«Գրիգոր Ավետիսյանի գտնվելու վայրի, կամ նրա մասին որևէ տեղեկություն ունեցողներին խնդրում ենք անհապաղ դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին կամ զանգահարել 1-02 հեռախոսահամարով։ Տեղեկություն տրամադրած անձի գաղտնիությունը երաշխավորվում է»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշվում է ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Ապրիլի 23-ին, ժամը 18.55-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ «կրծքավանդակի աջ կեսի ծակած կտրած վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության է ընդունվել 1972 թ. ծնված Նվեր Հովհաննիսյանը:
Նույն օրը, ժամը 22.45-ին, հիվանդանոցից կրկին հաղորդում էր ստացվել, որ ժամը 21.45-ին Ն. Հովհաննիսյանի մոտ արձանագրվել է կենսաբանական մահ: Փաստի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի1-ին մասի մեղադրանքով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում հունիսի 6-ին ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր և Արմավիրի մարզային վարչությունների, Վաղարշապատի բաժնի և Քննչական կոմիտեի ծառայողների համատեղ օպերատիվ քննչական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է սպանությունը կատարելու մեջ կասկածվողի ինքնությունը. ձեռնարկվում են համալիր միջոցառումներ նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Подозреваемый в совершении убийства в Вагаршапате объявлен в розыск
Отделение полиции Вагаршапата 7-го июня объявило в розыск подозреваемого в рамках уголовного дела по ст.104 УК Армении в убийстве жителя Эчмиадзина, проживающего по адресу улица Хоренаци Григора Аветисяна, 1967 г.р. Как передает «Арменпресс», всех, кто знает о его местоположении или обладает иными сведениями о нем, просят сообщить в полицию по телефону 1-02. Тайна гарантируется.
Как сообщалось ранее, в отделение полиции Вагаршапата 23-го апреля, в 18.55 поступил сигнал из больницы о том, что к ним с колото-резаной раной правой половины грудной клетки поступил Нвер Ованнисян, 1972 г.р.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью полиции Армении, в тот же день, в   22.45 поступил сигнал из больницы о том, чтопострадавший умер. По данному факту было возбуждено уголовное дело по ст.104 УК Армении, и, б;агодаря совместным действиям областных служб криминальной полиции и СК Армении, удалось выяснить личность подозреваемого. Проводятся комплексные мероприятия по его розыску. Проводится расследование.