Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի Նախարարների խորհրդի նախագահ Ջուզեպպե Կոնտեին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ջուզեպպե Կոնտեին Իտալիայի Հանրապետության Նախարարների խորհրդի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով նրան հաջողություններ Իտալիան դեպի հետագա առաջընթաց ու բարեկեցություն առաջնորդելու պատասխանատու գործում: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ վարչապետի պաշտոնական կայքից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հայաստանը մշտապես առանձնահատուկ կարևորություն է տվել Իտալիայի հետ միջպետական հարաբերությունների ամրապնդմանը՝ պայմանավորված թե՛ պատմական սերտ առնչություններով, թե՛ ընդհանուր հոգևոր-մշակութային արժեքներով և թե՛ զարգացման համադրելի տեսլականներով։ Առավել քան վստահ եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև առկա փոխվստահությունը թույլ կտա նոր թափ հաղորդել բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությանը, երկկողմ փոխգործակցությանը տարբեր հարթակներում և նորանոր ձեռքբերումներ արձանագրել՝ ի շահ մեր բարեկամ ժողովուրդների։
Մեծապես արժևորում ենք Իտալիայի դերը Հայաստան-Եվրամիություն զարգացող հարաբերությունների համատեքստում: Հավատացած ենք, որ նաև ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը լայն հնարավորություններ կստեղծի հայ-իտալական օրակարգին նոր բովանդակություն հաղորդելու առումով»։

YEREVAN, JUNE 4, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Giuseppe Conte on the occasion of being elected Prime Minister of Italy, wishing him success in his responsible mission of guiding Italy to future achievements and welfare.
As ARMENPRESS was informed from the official website of the Prime Minister, the congratulatory message runs as follows,
“Armenia has always attached special importance to strengthening interstate relations with Italy conditioned by both close historical interactions and common spiritual-cultural values, and combinable visions on development. I am more than confident that mutual trust between our peoples will allow to give new impetus to high level political dialogue and bilateral partnership on various platforms, as well as record new achievements for the benefit of our peoples.
I greatly highlight the role of Italy in the developing relations between Armenia and the EU. We are convinced that the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement will create broad opportunities for giving new content to the Armenian-Italian agenda”.