Մոսկվայում վեց մարդ Է տուժել սաստիկ քամուց
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վեց մարդ, այդ թվում՝ երկու երեխա Է տուժել Մոսկվայում մոլեգնած սաստիկ քամուց, նրանց հոսպիտալացրել են: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է Մոսկվայի առողջապահության դեպարտամենտի ղեկավար Ալեքսեյ Խրիպունը:
«Մոսկվայում սաստիկ քամու պատճառով բժշկական օգնության Է դիմել վեց մարդ, որոնց թվում՝ երկու երեխա: Նրանք բոլորը միջին աստիճանի ծանրության վիճակում տեղափոխվել են բժշկական կազմակերպություններ, որոնք գտնվում են Մոսկվա քաղաքի առողջապահության դեպարտամենտի ենթակայության ներքո»,-ասել Է նա:
Մայիսի 30-ին Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության մայրաքաղաքային վարչությունն արտակարգ նախազգուշացում Է տարածել այն մասին, որ քամին ուժեղանալու Է վայրկյանում մինչեւ 20 մետր:

От сильного ветра в Москве пострадали шесть человек
Шесть человек, в том числе двое детей, пострадали в результате сильного ветра в Москве и были госпитализированы. Как передает Арменпресс, об этом ТАСС сообщил руководитель департамента здравоохранения Москвы Алексей Хрипун.
"Из-за сильного ветра в Москве за медицинской помощью обратилось шесть человек, среди них двое детей. Все они в состоянии средней степени тяжести сразу доставлены в медицинские организации, подведомственные департаменту здравоохранения города Москвы", - сказал он.
В среду столичное управление МЧС России распространило экстренное предупреждение об усилении ветра до 20 м/с.