«Շիրակ»-ի երկրպագուները փակել են Գյումրու Թատերական հրապարակ  տանող ճանապարհը. նրանք պահանջում են ֆեդերացիայի նախագահի հրաժարականը
ԳՅՈՒՄՐԻ, 27 ՄԱՅԻՍԻ,  ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբի երկրպագուները   փակել են Գյումրի-Երևան մայրուղին՝ պահանջելով Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հրաժարականը։
Երկրպագուները Ռուբեն Հայրապետյանից պահանջում են կատարել Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի (դատավոր` Ռ. Վարդազարյան) որոշումը, համաձայն որի` հայցի ապահովման կարգով (այսինքն` ժամանակավորապես` մինչև արբիտրաժային կարգով վեճի վերջնական լուծումը) արգելվել է նվազեցնել «Շիրակ»-ի միավորները ֆուտբոլի Հայաստանի առաջնության Բարձագույն խմբում:
Մոտ 3  ժամ  ճանապարհը փակ է մնացել, այնուհետև ֆուտբոլային ակումբի երկրպագուների «Սև  հովազներ»  ֆան ակումբի  որոշմամբ՝ երկրպագուները փակել են Գյումրու  Թատերական հրապարակ  տանող ճանապարհահատվածը:

В Гюмри болельщики «Ширака» перекрыли улицу, ведущую к Театральной  площади – они требуют отставки президента  ФФА
В Гюмри болельщики «Ширака» перекрыли улицу, ведущую к Театральной  площади –
они требуют отставки президента  ФФА
Болельщики  «Ширака» перекрыли   трассу Гюмри-Ереван,  требуя отставки президента  Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна.
Протестующие  требуют от Айрапетяна исполнения решения суда (судья – Р.Вартазарян), согласно которому в порядке обеспечения иска (иначе – временно, до окончательного решения  спора  в арбитражном порядке) запрещено занижать очки «Ширака» в первенстве Армении Высшей лиги.
Дорога была  закрыта в течение  3 часов, затем по решению фан-клуба «Черные пантеры», болельщики  перекрыли улицу, ведущую к Театральной  площади Гюмри.