Մհեր Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում ԱՄՀ-ի մշտական ներկայացուցչի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը հանդիպում է ունեցել  Հայաստանի Հանրապետությունում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի մշտական ներկայացուցիչ Յուլիա Ուստյուգովայի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով հյուրին՝ փոխվարչապետը բարձր է գնահատել ԱՄՀ-ի հետ իրականացվող ծրագրերը, երկար տարիների սերտ համագործակցությունը և հիմնադրամի կողմից Հայաստանին ցուցաբերվող աջակցությունը: Մհեր Գրիգորյանը հավաստիացրել է Յուլիա Ուստյուգովային, որ Հայաստանը պատրաստակամ է ամրապնդել ու առավել զարգացնել իր հարաբերությունները ԱՄՀ-ի հետ:
Շնորհավորելով Մհեր Գրիգորյանին փոխվարչապետի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ ԱՄՀ  մշտական ներկայացուցիչը ներկայացրել է նրան հիմնադրամի կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի ընթացքն ու առաջիկա անելիքները: Յուլիա Ուստյուգովան հույս է հայտնել, որ նորանշանակ կառավարության հետ համատեղ ԱՄՀ-ն կկարողանա արդյունավետ կերպով նպաստել Հայաստանում տնտեսության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին:

Deputy PM Grigoryan holds meeting with IMF Resident Representative for Armenia
YEREVAN, MAY 25, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan had a meeting with Yulia Ustyugova, Resident Representative of the International Monetary Fund (IMF) for Armenia, the government told Armenpress.
During the meeting the deputy PM highly appreciated the ongoing projects with the IMF, the close cooperation and the Fund’s assistance provided to Armenia. Mher Grigoryan assured Yulia Ustyugova that Armenia is ready to strengthen and further develop the relations with the IMF.
In her turn Yulia Ustyugova congratulated Mher Grigoryan on his appointment and introduced the process of ongoing programs in Armenia and the future steps. The IMF Resident Representative for Armenia expressed hope that the IMF will be able together with the new government to effectively contribute to the ongoing economic reforms.