Զեյնալյանը Իտալիայի դեսպանի հետ քննարկել է կոռուպցիայի դեմ պայքարին առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը մայիսի 24-ին ընդունել է ՀՀ-ում Իտալիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վինչենցո դել Մոնակոյին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արդարադատության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարարը բարձր է գնահատել երկու երկրների միջև հարաբերությունների ներկայիս մակարդակը և ընդգծել, որ Իտալիայի հետ արդարադատության ոլորտում համագործակցությունը խորացնելու մեծ ներուժ կա՝ հատկապես ՀՀ և ԵՄ-ի միջև 2017թ. նոյեմբերի 24-ին կնքված համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակում:
Իտալիայի դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել նախարար Զեյնալյանին ընդունելության համար և նշել, որ իր կողմից կարվի առավելագույնը՝ երկու երկրների դատաիրավական ոլորտներում համագործակցությունը խորացնելու ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում նախարարն ու դեսպանն անդրադարձել են կոռուպցիայի դեմ պայքարին, փոխադարձ այցեր կազմակերպելու հնարավորություններին, ինչպես նաև էլեկտրոնային արդարադատության ոլորտում Իտալիայի փորձն ուսումնասիրելուն վերաբերող մի շարք հարցերի:

YEREVAN, MAY 25, ARMENPRESS. Justice minister Artak Zeynalyan on May 24 held a meeting with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Italy to Armenia Vincenzo del Monaco, the ministry told Armenpress.
During the meeting the justice minister highly appreciated the current level of relations between the two countries and stated that there is a great potential to deepen the cooperation with Italy in the field of justice, especially within the framework of the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) signed on November 24, 2017.
The Italian Ambassador thanked the minister for the reception and said he will do the utmost to deepen the cooperation of the two countries in the judicial sphere.
At the meeting the officials also touched upon the fight against corruption, the opportunities to organize mutual visits, as well as a number of issues relating to the study of Italy’s experience in e-justice field.