Ժամանակն է, որ վրացիները այն հաճախականությամբ այցելեն Հայաստան, որով հայերն են գնում Վրաստան. ՀՀ նախագահ
Ժամանակն է, որ վրացիները այն հաճախականությամբ այցելեն Հայաստան, որով
հայերն են գնում Վրաստան. ՀՀ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը կարծում է, որ Հայաստանի և Վրաստանի միջև հարաբերությունները պետք է շարունակեն խորանալ տարբեր ոլորտներում: Այս մասին նա ասաց մայիսի 22-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը՝ անդրադառնալով մայիսի 25-ին Վրաստան նախատեսվող այցին:
«Կարծում եմ` Հայաստանի և Վրաստանի միջև հարաբերությունները դրական են: Հույս ունեմ, որ այն օրերին, երբ ես կրկին  ծառայում եմ մեր պետությանը, այս հարաբերությունները կխորանան: Մենք համագործակցության մեծ ներուժ ունենք: Երկու ժողովուրդները երկար տարիներ միասին են աշխատել: Ըստ իս` երկու երկրների միջև հարաբերությունները պետք է խորանան տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ տնտեսական»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց նախագահը:
Նա շեշտեց, որ ժամանակն է` վրացի ընկերները, բարեկամներն այն հաճախականությամբ այցելեն Հայաստան, որով հայերն են գնում Վրաստան:

Настало время, чтобы грузинские друзья посещали Армению с такой частотой, с какой армяне посещают Грузию: президент Армении
Настало время, чтобы грузинские друзья посещали Армению с такой частотой, с какой
армяне посещают Грузию: президент Армении
Президент Армении Армен Саркисян считает, что отношения между Арменией и Грузией должны продолжать углубляться в разных сферах. Как сообщает Арменпресс, об этом он сказал на встрече с журналистами 22 мая, коснувшись намеченного на 25 мая визита в Грузию.
“Я считаю, что отношения между Арменией и Грузией положительными. Надеюсь, что эти отношения будут углубляться в те дни. У нас большой потенциал для сотрудничества. Оба народа вместе работали много лет. Я считаю, что отношения между двумя странами должны углубляться в различных сферах, в том числе экономической”, - сказал президент.
Он подчеркнул, что настало время, чтобы грузинские друзья посещали Армению с такой частотой, с которой армяне посещают Грузию.