Նախորդ տարի Ռուսաստանից Հայաստան տրանսֆերտներն աճել են 14.6 տոկոսով
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանից Հայաստան տրանսֆերտները 2017թ. նախորդ տարվա համեմատ աճել են 14.6 տոկոսով: Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում այս մասին հայտնեց ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը:
«Ռուսաստանում խորը ճգնաժամից հետո իրավիճակը գնալով ավելի շտկվեց, ինչն էլ ազդեցություն ունեցավ տրանսֆերտների աճի վրա։ Իհարկե, եթե Ռուսաստանի նկատմամբ տնտեսական պատժամիջոցները չլինեին, միգուցե մենք ունենայինք շատ ավելի բարձր թվեր», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` նշեց Ջավադյանը
ԿԲ նախագահը հավելեց, որ ՌԴ-ից Հայաստան տրանսֆերտները նախորդ տարվա նույն ժ-ժամանակահատվածի նկատմամբ  աճել են նաև այս տարվա առաջին 4 ամիսներին:

Transfers from Russia to Armenia increased by 14.6% in 2017
YEREVAN, MAY 21, ARMENPRESS. The transfers from Russia to Armenia increased by 14.6% in 2017 compared to the previous year, Artur Javadyan – President of the Central Bank of Armenia, said during the session of the parliamentary standing committee on financial-credit and budgetary affairs, reports Armenpress.
“After a major crisis in Russia the situation gradually improved which in its turn affected the increase of transfers. Of course, we perhaps would have much higher figures if there were no economic sanctions on Russia”, Artur Javadyan said.
The CBA President added that the transfers from Russia to Armenia increased also in the first four months of this year compared to the same period of 2017.