«Անթալիա - Չելյաբինսկ» չվերթի 11 ուղեւորներ հրաժարվել են շարունակել թռիչքը Վոլգոգրադում արտակարգ վայրԷջքից հետո
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անթալիայից Չելյաբինսկ մեկնած ինքնաթիռի ավելի քան տասն ուղեւորներ, որը Վոլգոգրադում արտակարգ վայրԷջք Էր կատարել սալոնի ապահերմետիկացման պատճառով, հրաժարվել են շարունակել թռիչքը պահուստային ինքնաթիռով, մայիսի 21-ին «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել Է Վոլգոգրադի օդանավակայանի մամուլի քարտուղար Դիանա Բակուլինան, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Այն բանից հետո, երբ ինքնաթիռն արտակարգ վայրԷջք կատարեց Վոլգոգրադում, կանչով օպերատիվ կերպով ժամանեցին շտապ բժշկական օգնության չորս բրիգադներ: Բժշկական օգնության Է դիմել 11 մարդ՝ զարկերակային ճնշման բարձրացմամբ, գլխացավերով եւ ծեծվածքներով»,- ասել Է գործակալության զրուցակիցը:
Ավելի վաղ հաղորդվել Էր, որ Onur Air թուրքական ավիաընկերության Աերոբուսը 321 ուղեւորներով, որն Անթալիայց մեկնել Էր Չելյաբինսկ, մայիսի 20-ին ժամը 22:40-ին արտակարգ վայրԷջք Է կատարել Վոլգոգրադի օդանավակայանում: Պատճառը դարձել Է սալոնի ապահերմետիկացումը:

11 пассажиров рейса "Анталья-Челябинск" отказались продолжить полет после экстренной посадки в Волгограде
11 пассажиров рейса "Анталья-Челябинск" отказались продолжить полет после
экстренной посадки в Волгограде
Более десяти пассажиров летевшего из Антальи в Челябинск самолета, который экстренно сел в Волгограде из-за разгерметизации салона, отказались продолжить полет на резервном борту. Как передает Арменпресс, об этом сообщила "Интерфаксу" в понедельник пресс-секретарь волгоградского аэропорта Диана Бакулина.
"После того, как борт экстренно сел в Волгограде, на вызов оперативно прибыли четыре бригады скорой медицинской помощи. За медпомощью обратились 11 человек с повышением артериального давления, головными болями и ушибами", - сказал собеседник агентства.
Ранее сообщалось, что Аэробус 321 турецкой авиакомпании Onur Air, который следовал из Антальи в Челябинск, экстренно сел в аэропорту Волгограда вчера в 22:40. Причиной стала разгерметизация салона.