ՀՀ նախագահն ընդունել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային ալյանսի նախագահին
ՀՀ նախագահն ընդունել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների
համաշխարհային ալյանսի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը մայիսի 16-ին ընդունել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային ալյանսի (WITSA) նախագահ Իվոն Չունին և գլխավոր քարտուղար Ջիմ Պոյզանթին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2019 թվականին Երևանում կայանալիք Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողովի (World Congress on Information Technologies-WCIT) կազմակերպմանն առնչվող հարցեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտը Հայաստանի տնտեսության առաջնահերթություններից և ունի զարգացման մեծ ներուժ:
Իվոն Չունը իր հերթին նշել է, որ Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայություննրի համաշխարհային ալյանսը շահագրգռված է Հայաստանի կառավարության հետ սերտ համագործակցությամբ:

Президент Армении принял президента Всемирного альянса информационных технологий и услуг
Президент Армении Армен Саркисян принял президента Всемирного альянса информационных технологий и услуг (WITSA) Ивон Чун и генерального секретаря Джима Пойзанта.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, на встрече были обсуждены вопросы, связанные с организацией Всемирного конгресса по информационным технологиям (WCIT), который состоится в Ереване в 2019 году.
Президент Саркисян сказал, что сфера ИТ является одним из приоритетов экономики Армении и имеет большой потенциал развития.
В свою очередь, г-жа Чун отметила, что Всемирный альянс информационных технологий и услуг заинтересован в тесном сотрудничестве с правительством Армении.