Մենք շարունակում ենք կատարել մեր լիազորությունները. Տիգրան Մուկուչյանը նոր կառավարության հետ աշխատելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը շարունակում է օրենքով սահմանված իր լիազորությունների կատարումը: Մայիսի 16-ին լրագրողների հետ ճեպազրույցում «պատկերացնո՞ւմ եք Ձեր համատեղ աշխատանքը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած կառավարության հետ» հարցին ի պատասխան՝ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանն ասաց. «Մենք ունենք մեր գործառույթները, մեր լիազորություններն ու պարտականությունները, որոնք սահմանված են Ընտրական օրենսգրքով: Ինչպես մինչ այժմ ենք կատարել, այնպես էլ հիմա շարունակում ենք կատարել մեր գործառույթները»:
Ինչ վերաբերում է արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմանը, ապա, «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ԿԸՀ ղեկավարը նշեց, որ երբ նշանակվեն ընտրություններ այդ պահից կմեկնարկեն ԿԸՀ գործառույթները:
Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային ժողովում ՀՀ վարչապետ է ընտրվել մայիսի 8-ին: Մայիսի 12-ին ձևավորվել է կառավարությունը. այդ օրը նշանակված են եղել բոլոր նախարարներն ու փոխվարչապետները: Փաշինյանը մայիսի 15-ին հայտարարեց, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները հնարավոր է անցկացվեն այս տարի:

‘We continue exercising our powers’ – CEC Chairman on work with new government
YEREVAN, MAY 16, ARMENPRESS. The Central Electoral Commission of Armenia continues exercising its powers as prescribed by law, CEC Chairman Tigran Mukuchyan told reporters on May 16, reports Armenpress.
Asked whether he imagines his joint work with the government led by Prime Minister Nikol Pashinyan, the CEC Chairman said: “We have our functions, powers and duties that are defined by the Electoral Code. We continue conducting our functions as we did before”.
As for holding snap parliamentary elections, the CEC Chairman said when elections are set, the CEC functions will launch from that moment.
Nikol Pashinyan was elected Prime Minister of Armenia by the Parliament on May 8. The new government was formed on May 12: all ministers and deputy PMs were appointed on that day. PM Pashinyan announced on May 15 that snap parliamentary elections are possible to be held this year.