Ժամանակն է, որ միջազգային հանրության հակազդեցությունն Ադրբեջանի ռազմատենչ հռետորաբանությանը լինի ավելի գործնական. Փաշինյան
Ժամանակն է, որ միջազգային հանրության հակազդեցությունն Ադրբեջանի ռազմատենչ
հռետորաբանությանը լինի ավելի գործնական. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այն կարծիքին չէ, որ միջազգային հանրությունն անցած տարիների ընթացքում հանդուրժել է Ադրբեջանի ռազմատենչ հռետորաբանությունը, սակայն գտնում է, որ միջազգային հանրության հակազդեցությունը ադրբեջանական հռետորաբանությանը պետք է լինի ավելի գործնական: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետը նման կարծիք հայտնեց Արցախում կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում:
«Ադրբեջանի ռազմատենչ հռետորաբանության վերաբերյալ եղել են արձագանքներ դիվանագիտական մակարդակով և խողովակներով, և կարծում եմ, որ ժամանակն է, որպեսզի միջազգային հանրության հակաազդեցությունը ռազմատենչ հռետորաբանությանը լինի ավելի գործնական և ավելի հրապարակային»,- ասաց ՀՀ վարչապետը:
Նա կարծիք հայտնեց, որ  ԼՂ հակամարտության կարգավորման բանակցություններն այս պահին փակուղու մեջ են, իսկ ինքն իրականում առաջարկում է փակուղուց դուրս գալու տարբերակ:

Настало время, чтобы реакция международного сообщества на милитаристскую риторику Азербайджана была более практичной и публичной: Пашинян
Настало время, чтобы реакция международного сообщества на милитаристскую
риторику Азербайджана была более практичной и публичной: Пашинян
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян не считает, что за последние годы международная общественность терпела воинственную риторику Азербайджана, но считает, что реакция международного сообщества на азербайджанскую риторику должна быть более практичной. Как сообщает Арменпресс, премьер-министр выразил такое мнение на пресс-конференции в Арцахе.
«В связи с милитаристской риторикой Азербайджана были реакции на дипломатическом уровне и дипканалам, и я думаю, что настало время, чтобы реакция международного сообщества на милитаристскую риторику была более практичной и публичной», - сказал премьер-министр.
Он выразил мнение, что переговоры по урегулированию нагорно-карабахского конфликта на данный момент находятся в тупике, а он предлагает реальный выход из тупика.