Ժամանակն է, որ միջազգային հանրության հակազդեցությունն Ադրբեջանի ռազմատենչ հռետորաբանությանը լինի ավելի գործնական. Փաշինյան
Ժամանակն է, որ միջազգային հանրության հակազդեցությունն Ադրբեջանի ռազմատենչ
հռետորաբանությանը լինի ավելի գործնական. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այն կարծիքին չէ, որ միջազգային հանրությունն անցած տարիների ընթացքում հանդուրժել է Ադրբեջանի ռազմատենչ հռետորաբանությունը, սակայն գտնում է, որ միջազգային հանրության հակազդեցությունը ադրբեջանական հռետորաբանությանը պետք է լինի ավելի գործնական: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետը նման կարծիք հայտնեց Արցախում կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում:
«Ադրբեջանի ռազմատենչ հռետորաբանության վերաբերյալ եղել են արձագանքներ դիվանագիտական մակարդակով և խողովակներով, և կարծում եմ, որ ժամանակն է, որպեսզի միջազգային հանրության հակաազդեցությունը ռազմատենչ հռետորաբանությանը լինի ավելի գործնական և ավելի հրապարակային»,- ասաց ՀՀ վարչապետը:
Նա կարծիք հայտնեց, որ  ԼՂ հակամարտության կարգավորման բանակցություններն այս պահին փակուղու մեջ են, իսկ ինքն իրականում առաջարկում է փակուղուց դուրս գալու տարբերակ:

It’s time for international community to make its reaction to Azerbaijan’s militaristic rhetoric more practical – PM Pashinyan
It’s time for international community to make its reaction to Azerbaijan’s militaristic rhetoric
more practical – PM Pashinyan
YEREVAN, MAY 9, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan does not hold the opinion that during the last years the international community tolerated Azerbaijan’s militaristic rhetoric, but thinks that the reaction of the international community should be more practical, ARMENPRESS reports the Armenian Premier said at a press conference in Artsakh.
“There have been reactions to the militaristic rhetoric of Azerbaijan at a diplomatic level and channels, and we think it’s time for international community to make its reaction to Azerbaijan’s militaristic rhetoric more practical and public”, the Armenian Premier said.
He expressed an opinion that at the moment Nagorno Karabakh conflict settlement negotiations are in a deadlock and he offers a way out of the deadlock.