Բակո Սահակյանը Ստեփանակերտում մասնակցել է Եռատոնին նվիրված  հանդիսավոր երեկոյին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 8-ին մայրաքաղաք Ստեփանակերտի մշակույթի եւ երիտասարդության պալատում ներկա է գտնվել Հաղթանակի տոնի, պաշտպանության բանակի եւ Շուշիի ազատագրման 26-րդ տարեդարձին նվիրված հանդիսավոր երեկոյին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, միջոցառման սկզբում զեկույցով հանդես է եկել Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը: Այնուհետեւ տեղի է ունեցել Եռատոնին նվիրված համերգ:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, ներկայացուցիչներ Հայաստանից եւ սփյուռքից:

YEREVAN, MAY 8, ARMENPRESS.  President of Artsakh Bako Sahakyan was present at a solemn event on May 8 devoted to the Victory Holiday, the 26th anniversary of the Artsakh Republic Republic Defense Army and the Liberation of Shoushi held in the Stepanakert Culture and Youth Palace.
As ARMENPRESS was informed from Artsakh President’s Office, at the beginning of the event Artsakh Republic defense minister Levon Mnatsakanyan delivered a report. Thereafter a festive concert devoted to the May 9 Triple Holiday was held at the palace.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, Artsakh Republic National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, minister of state Arayik Haroutyunyan, other officials, representatives from Armenia and the Diaspora partook at the event.