Պուտինը նշել Է առաջիկա տարիների գլխավոր խնդիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առաջիկա տարիների հանգուցային խնդիրը ռուսաստանցիների իրական եկամուտների բարձրացումն Է: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտարարել Է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ ելույթ ունենալով կառավարության անդամների հետ կայացած հանդիպմանը: Նրա ելույթը մայիսի 7-ին հրապարակել Է Կրեմլի կայքը:
«Դրա համար այժմ լավ հիմք կա: Աճել Է տնտեսության ընդհանուր կայունությունը, այն դիմացել Է թե նավթի գների կտրուկ անկմանը, թե պատժամիջոցներով ճնշելու փորձերին, թե գլոբալ կոնյունկտուրայի տատանումներին»,- ասել Է պետության ղեկավարը:
Նա ընդհանուր առմամբ դրական Է գնահատել նախարարների կաբինետի աշխատանքը եւ նշել դրանում վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւի վնտակը:
Ռուսաստանի նախագահի պաշտոնամուտի արարողությունը տեղի կունենա մայիսի 7-ին ավանդական սցենարով: Երդմնակալությունը կսկսվի կեսօրին:
ՌԴ նախագահի ընտրությունները կայացել են մարտի 18-ին: Դրանց մասնակցությունը կազմել Է 67,47 տոկոս: Պուտինը հաղթել Է ձայների 76,69 տոկոսով:

Путин назвал ключевую задачу на ближайшие годы
Ключевая задача на ближайшие годы — повышение реальных доходов россиян, заявил президент Владимир Путин на встрече с членами правительства. Как передает Арменпресс, его речь публикует в понедельник, 7 мая, сайт Кремля.
«Для этого сейчас есть хорошая база. Выросла общая устойчивость экономики, она справилась и с резким падением цен на нефть, и с попытками санкционного давления, и с колебаниями глобальной конъюнктуры», — сказал глава государства.
Он в целом положительно оценил работу кабмина и отметил в этом заслугу премьер-министра Дмитрия Медведева.
Церемония вступления Владимира Путина в должность президента России пройдет в понедельник по традиционному сценарию. Инаугурация начнется в полдень.
Выборы президента состоялись 18 марта. Явка составила 67,47 процента. Путин победил с результатом 76,69 процента голосов.