Ժամկետային զինծառայող Արթուր Գասպարյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրգործ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու ժամկետային զինծառայող, շարքային Արթուր Արտյոմի Գասպարյանի մահվան հանգամանքները: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2018թ. մայիսի 4-ին՝ ժամը 01:10-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում բերանի խոռոչի շրջանում ստացած հրազենային գնդակային մահացու վիրավորումով հայտնաբերվել է պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արթուր Արտյոմի Գասպարյանը:
Վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ` զինծառայողի մահվան բոլոր հանգամանքները պարզելու, հնարավոր վարկածներն ստուգելու ուղղությամբ:

Возбуждено уголовное дело по факту гибели военнослужащего Артура Гаспаряна
В 6-м гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении проводится расследование для установления обстоятельств гибели военнослужащего срочной службы, рядового Артура Артемовича Гаспаряна. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении.
Согласно информации, 4 мая 2018 г., около 01:10, на боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части министерства обороны РА было обнаружено тело военнослужащего срочной службы, рядового Артура Артемовича Гаспаряна со смертельным огнестрельным ранением ротовой полости.
Возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110 УК РА.
Как отмечается, назначена судебно-медицинская экспертиза, предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия с целью установления всех обстоятельств смерти военнослужащего, проверки возможных версий.