«Մենք որեւԷ մեկին ինչ-որ բան ապացուցելու կարիք չունենք». ABBA-ի երաժիշտներ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ABBA խմբի հիմնադիրներից մեկը՝ Բեննի Անդերսոնը, հայտարարել Է, որ իր երաժշտական կոլեկտիվը չի փորձում որեւԷ բան ապացուցել՝ թողարկելով նոր երգեր, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Անցյալ դարում ժողովրդականություն վայելած անսամբլն անցած շաբաթ ձայնագրել Է երկու նոր երգ, որոնք թողարկվելու են մինչեւ տարվա վերջը:
«Ես չեմ կարծում, որ մեզ հարկավոր Է ինչ-որ բան ապացուցել: Ինձ չի թվում, որ մեզ հարկավոր Է խորհրդածել. «Իսկ ի՞նչ, եթե առաջ ավելի լավ Է եղել»,-ասել Է նա BBC-ին տված հարցազրույցում:
«Հնարավոր Է՝ այդպես Էլ կա, բայց մեզ համար միեւնույն Է: Մենք դրանով զբաղվում ենք, որովհետեւ կարծում ենք, որ դա հիանալի Է: Մեզ շատ դուր եկավ: Տեսնենք: Հուսով եմ՝ ձեզ Էլ դուր կգա»,-հավելել Է նա: Նա պատմել Է, որ երգերը ծնվել են ստուդիայում, երբ ինքը Բյոռն Ուլվեի հետ աշխատում Էր համերգային ծրագրի վրա, որում խմբի երգերը բեմից կատարելու են ավատարները:
«Մենք մտածեցինք՝ գուցե փորձենք մի քանի երգ գրել. հարցնենք տիկնանց՝ չԷին ցանկանա նրանք գալ ու երգել: Նրանք ասացին՝ այո, իհարկե: Այնպես որ ամեն բան ստացվեց պարզապես ուրախության շնորհիվ»,-ասել Է Ուլվեն:

Музыканты ABBA: "Нам не надо никому ничего доказывать"
Один из основателей группы ABBA Бенни Андерсон заявил, что его музыкальный коллектив не пытается ничего доказать, выпуская новые песни, сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
На прошлой неделе популярный в прошлом веке ансамбль записал две новые песни, которые будут выпущены до конца года.
"Я не думаю, что нам нужно что-то доказывать. Мне не кажется, что нам нужно задумываться: "А что, если раньше было лучше?", - сказал он в интервью Би-би-си.
"Возможно, так оно и есть, но нам все равно. Мы занимаемся этим, потому что думаем, что это здорово. Нам очень понравилось. Посмотрим. Надеюсь, понравится и вам", - добавил он.
Он рассказал, что песни родились в студии, когда он работал с Бьорном Ульве над концертным проектом, в котором песни группы со сцены будут исполнять аватары.
"Мы подумали, может, попробуем написать пару песен, спросим дам, не хотели бы они прийти и спеть. Они сказали - да, конечно. Так что все получилось просто благодаря радости", - сказал Ульве.