Կարեն Կարապետյանը և Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց են ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Զրուցակիցները անդրադարձել են Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակին: Այս մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ՀՀ վարչապետի պաշտոնական կայքէջը:
Ընդգծվել է, որ Հայաստանում ճգնաժամային իրավիճակի կարգավորումը պետք է տեղի ունենա բացառապես իրավական դաշտում, գործող Սահմանադրության շրջանակներում և 2017թ. ապրիլին կայացած լեգիտիմ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքների հիման վրա: Այդ համատեքստում շեշտվել է ՀՀ ԱԺ-ի կողմից ս.թ. մայիսի 1-ին Հանրապետության վարչապետի ընտրության կարևորությունը:

YEREVAN, APRIL 26, ARMENPRESS. Acting Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan held a telephone conversation with Russian President Vladimir Putin. The interlocutors spoke about the domestic situation in Armenia, ARMENPRESS reports the official website of the Prime Minister of Armenia informs.
It was underlined that the settlement of the crisis situation in Armenia must take place exclusively in the legal framework, in the framework of the Constitution and the legitimate parliamentary elections of 2017. In this context the importance of the election of the Prime Minister by the National Assembly of Armenia was emphasized.