Հայտնի է օրը, երբ ՀՀԿ խմբակցությունը կքննարկի վարչապետի թեկնածուի հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը վարչապետի թեկնածուի վերաբերյալ հարցը քննարկելու է խորհրդարանական խմբակցության նիստում, որը կկայանա ապրիլի 27-ին: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամ Գագիկ Մինասյանը: «Մենք վարչապետի թեկնածության հարցը քննարկելու ենք խմբակցության վաղվա նիստում»,- ասաց Մինասյանը:
Հայաստանի վարչապետ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 23-ին հրաժարական է տվել: Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության համաձայն` վարչապետի հրաժարականից հետո 7 օրվա ընթացքում խորհրդարանական բոլոր խմբակցությունները կարող են ներկայացնել վարչապետի թեկնածուներ, որից հետո խորհրդարանում բաց անվանական քվեարկությամբ տեղի կունենա վարչապետի ընտրությունը: Ազգային ժողովի հատուկ նիստում վարչապետի ընտրության հարցը կքննարկվի մայիսի 1-ին:

YEREVAN, APRIL 26, ARMENPRESS.  The Republican Party of Armenia will discuss the candidacy of the Prime Minister at the session of the parliamentary faction on April 27, RPA MP, member of the Executive Body of the RPA Gagik Minasyan told ARMENPRESS. “We will discuss the issue of the candidate of the PM during tomorrow’s session of our faction”, he said.
Serzh Sargsyan resigned from the post of the PM on April 23. According to the Constitution, all the parliamentary factions can nominate candidates within 7 days following the resignation, following which an open voting will be held. The election of the Prime Minister will take place on May 1.