Պուտինի գործունեության հավանության վարկանիշը գերազանցել Է 80 տոկոսը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Լեւադա-կենտրոնի» հարցման արդյունքների համաձայն, ռուսաստանցիների ավելի քան 80 տոկոսը հավանություն Է տալիս ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի գործունեությանը, միեւնույն ժամանակ հարցման մասնակիցների կեսից ավելին հավանություն չի տվել վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւի աշխատանքին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Հարցման տվյալների համաձայն, որոնք ապրիլի 25-ին ստացել Է «Ինտերֆաքս»-ը, այն հարցին, թե «Դուք ընդհանուր առմամբ հավանություն տալի՞ս եք կամ հավանություն չեք տալիս Ռուսաստանի նախագահի պաշտոնում Վլադիմիր Պուտինի գործունեությանը», հարցվածների 82 տոկոսը դրական պատասխան Է տվել պետության ներկայիս ղեկավարի գործունեությանը: Մասնակիցների 17 տոկոսն ասել Է, որ հավանություն չի տալիս նրա գործունեությանը եւ հարցվածների միայն 1 տոկոսը ոչ մի պատասխան չի տվել: Ինչ վերաբերում Է կառավարության գործունեության վերաբերյալ կարծիքներին, ապա, ինչպես պարզել են սոցիոլոգները, ստացվում Է այլ պատկեր:
«Հարցին՝ «Դուք ընդհանուր առմամբ հավանություն տալի՞ս եք Ռուսաստանի կառավարության նախագահի պաշտոնում Դմիտրի Մեդվեդեւի գործունեությանը», հարցվածների 42 տոկոսը դրական պատասխան Է տվել, բայց, դրա հետ մեկտեղ, այն հարցվածների տեսակարար կշիռը, որոնք հավանություն չեն տվել նրա գործունեությանը, կազմել Է 57 տոկոս:
Հարցումը 2018 թվականի ապրիլի 20-ից մինչեւ 24-ն անցկացվել Է ՌԴ-ի 52 սուբյեկտների 136 բնակավայրերի 18 եւ ավելի բարձր տարիքի 1600 մարդկանց շրջանում:

Уровень одобрения деятельности Путина превысил 80%
По результатам опроса "Левада-центра", более 80% россиян одобряют деятельность президента РФ Владимира Путина, но при этом более половины респондентов не одобрили работу премьер-министра Дмитрия Медведева, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Согласно данным опроса, поступившим в среду в "Интерфакс", на вопрос "Вы в целом одобряете или не одобряете деятельность Владимира Путина на посту президента России?", 82% респондентов дали положительную оценку деятельности нынешнего главы государства. 17% опрошенных сказали, что не одобряют его деятельность, и лишь у 1% респондентов не дал никакого ответа.
Что касается мнений о деятельности правительства, то, как установили социологи, получается иная картина.
На вопрос "Вы в целом одобряете деятельность Дмитрий Медведева на посту председателя правительства России?" 42% опрошенных дали положительных ответ, но, при этом, удельный вес респондентов, не одобряющих его деятельность, составил 57%.
Опрос был проведен 20 - 24 апреля 2018 года по репрезентативной всероссийской выборке городского и сельского населения объемом 1600 человек в возрасте от 18 лет и старше в 136 населенных пунктах, в 52 субъектах РФ.