Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է դեսպան Ռիչարդ Միլսին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն ապրիլի 23-ի առավոտյան ընդունել է Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, քննարկվել է հայ-ամերիկյան համագործակցության ն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ Հայաստանում ընթացող բողոքի ցույցերի հետ կապված ընթացիկ զարգացումներին: Նախագահ Սարգսյանը և դեսպան Միլսը համաձայնել են, որ բովանդակալից հանգուցալուծման հասնելու միակ ճանապարհը բարեխիղճ քաղաքական երկխոսությունն է:

YEREVAN, APRIL 23, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the USA to Armenia Richard Mills in the morning of April 23.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the President’s Office, a broad scope of issues related to the Armenian-U.S. relations was discussed during the meeting.
The interlocutors also referred to the current developments in the protests in Armenia. President Sarkissian and Ambassador Mills agreed that a reasonable political dialogue is the only way to solve the situation.