«Ազգային Միաբանություն» կուսակցությունն աջակցություն է հայտնել ՀՀ վարչապետի հայտարարությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ազգային Միաբանություն կուսակցության» նախագահությունը հայատարարում է իր վճռական պաշտպանությունը ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին և 2018 թ. ապրիլի 21-ի նրա hայտարարությանը` կապված Հայաստանում առկա ներքաղաքական իրադրության հետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, կուսակցության հայտարարության մեջ ասվում է.
«Հայաստանի քաղաքացիների և Հայրենիքի հանդեպ մեր պարտքն ենք համարում հայտարարել հետևյալը.
1. Այս օրերին Երևանում, Գյումրիում և Վանաձորում տեղ գտած բողոքի դրսևորումները անխուսափելիորեն փոխակերպվում են իբր տարերային բողոքական ելույթների վրա հիմնված «ժողովրդավարական» ամենաթողության:
2. Բողոքի ցույցերի ղեկավարների անկարողությունը համարժեք ընկալելու և գնահատելու Երևանում ու այլ քաղաքներում ստեղծված իրադրությունը կարող է հանգեցնել բողոքավորների նոր վերակազմավորման, ինչը և նրանց մատչելի կդարձնի դրսից կառավարվելու համար:
3. Իրադրության հետագա քաոսայնացումը կարող է հանգեցնել երկրի կառավարման համակարգի էական խարխլման, ինչը ծայր աստիճան անթույլատրելի է Հայաստանի, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում լարվածության անխուսափելի գերաճման պայմաններում:
4. Բողոքի շարժման ղեկավարների հրաժարումը քաղաքական երկխոսությունից ու բանակցություններից, ինչպիսի բարետես պատճառաբանություններով էլ ուղեկցվելու լինի, ոչ այլ ինչ է, քան ռմբահարումն ու տարիներով հետաձգումը վարչապետ Սերժ Սարգսյանի խիզախ, խորապես հղացված, ճեղքումնային գաղափարների, այն է` համազգային նպատակների իրականացման ապահովում ներառական (ինկլյուզիվ) տնտեսական զարգացման հիման վրա, այդ աշ­խա­տանքը Հայաստանի Հանրապետության խաղաղ կյանքին ու անվտանգությանը սատարող բոլոր քաղաքական ուժերի և քաղաքացիական հասարակության հետ գործակցելու պատրաստակամություն ու վճռականություն:
5. Հայաստանի Հանրապետությունում իրադրության ապակայունացման, ՀՀ վար­չապետին, կառավարությանն աջակցող քաղաքական ուժերի հետ կառուցո­ղա­կան երկխոսությունից խուսափելու, օրինազանց, հակաիրավական գործողութ­յունները կանխելու անկարողության ու անընդունակության համար  պատաս­խանատվությունը լիովին ընկնում է Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի և օրենքի խախտմամբ անցկացվող բողոքի ցույցեր կազմակերպող նրա աջակիցների վրա»:

«Национальное Единение» заявляет о своей решительной поддержке премьер-министра Сержа Саргсяна
Президиум партии «Национальное Единение»заявляет о своей решительной поддержке премьер-министра Сержа Саргсяна, оценок и предложений, содержащихся в его Заявлении от 21 апреля 2018 г. относительно внутриполитической ситуации в Армении. Считаем своим долгом перед гражданами Армении, перед Отечеством заявить:
• Проходящие в эти дни акции протеста в Ереване, Ванаджоре и Гюмри неизбежно трансформируются в хаос, основанный на беспределе «демократических», якобы стихийных протестных выступлений.
• Неспособность лидеров протестных акций адекватно воспринимать и оценить сложившуюся в Ереване и других городах ситуацию, способную перерасти в формирование новой организованности протестующих, которая будет доступной для внешней управляемости.
• Дальнейшая хаотизация ситуации может привести к существенному подрыву системы управления страной, что крайне недопустимо в условиях неизбежно нарастающего напряжения на линии соприкосновения вооруженных сил Армении Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана.
• Отказ руководителей протестного движения от политического диалога и переговоров, какими бы благовидными объяснениями не мотивировался будет ничем иным, как исполнением установки на торпедирование и отбрасывание на годы смелых, хорошо обдуманных, прорывных идей премьер-министра Сержа Саргсяна по обеспечению реализации общенациональных целей на основе инклюзивного экономического развития, готовности и решимости проводить эту работу консолидированно взаимодействуя со всеми политическими силами и гражданским обществом, кому дороги мир и безопасность   Республики Армения.
• Ответственность за дестабилизацию положения в Республике Армения, неготовность к конструктивному диалогу с премьер-министром РА, политическими силами, поддерживающими Правительство, неумение и неспособность пресекать переходящие за грань законов РА противоправные действия, полностью ложится на депутата Национального Собрания Никола Пашиняна и его ближайших сподвижников-организаторов протестных акций в обход действующих законов РА.